w

Jakiego Pokemona będzie można otrzymać za Research Breakthrough w Pokemon GO w sierpniu?

Jakiego Pokemona otrzymają gracze Pokemon GO za wykonywanie codziennych zadań w sierpniu?


Za parę dni zacznie się drugi miesiąc wakacji, więc przyszedł czas na ogłoszenie atrakcji, które trafią do Pokemon GO w sierpniu. Do tej pory twórcy ujawnili, kto będzie bohaterem sierpniowego Community Day.

W najnowszych zapowiedziach przeczytać można również o tym, jakiego stworka dostanie się za zbieranie pieczątek w ramach Research Breakthrough. Tym razem będzie to Pokemon w wersji galariańskiej. Który dokładnie?

Nagroda za Research Breakthrough w sierpniu

Dla przypomnienia: Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać za wykonywanie codziennie, przez siedem dni, minimum jednego zadania dziennie w Pokemon GO (zakładka “Field”).

Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w sierpniu za zebranie siedmiu pieczątek każdy trener Pokemon GO otrzyma Stunfiska w wersji galariańskiej. Jest to Pokemon typów ground i steel. Nie posiada ewolucji.

Porównanie wersji zwykłej i shiny:

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typu fighting, ground, fire i water (160%), a także odporny na ataki typu normal, flying, bug, steel, psychic, dragon, fairy (63%), electric, rock (39%) oraz poison (24%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 144
  • Defense: 171
  • Stamina: 240

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 2 162.