w

Niantic prezentuje, jak mogliby wyglądać inni trenerzy na mapie w Pokemon GO

Twórcy podzielili się z graczami czymś, na co społeczność Pokemon GO od dawna czekała.


Pokemon GO to gra, która ma już ponad 4 lata. Przez ten czas niesamowicie się rozwinęła, dodano do niej wiele nowych funkcji, nowe generacje Pokemonów, elementy kosmetyczne i nie tylko. Graczom jednak wciąż brakowało pewnego dodatku, który sprawiłby, że granie z przyjaciółmi byłoby o wiele przyjemniejsze. Chodzi o widoczność postaci innej osoby na mapie w grze.

Do tej pory postać zawsze chodziła samotnie (ewentualnie ze swoim zaprzyjaźnionym Pokemonem). Okazuje się, że może się to zmienić.

Wiele graczy na jednej mapie w Pokemon GO

Pokemon GO jest tytułem, który zachęca do kooperacji z innymi ludźmi. Warto w grze posiadać wielu znajomych, którzy wysyłają prezenty lub wymieniają się Pokemonami (a dzięki wymianom można zdobyć Lucky wersję danego stworka i przelosować jego statystyki). Można z nimi również brać udział w rajdach lub walczyć o Gymy.

Wszystko to jest możliwe, jednak części graczy chciałaby zobaczyć swojego przyjaciela nie tylko w realnym życiu, ale także w grze.

Do tej pory powstawały różne koncepty tego, jak mógłby prezentować się inny gracz. Czy byłoby widać tylko najlepszych przyjaciół, czy może wszystkich, z którymi jest jakaś interakcja np. zbiór graczy pod Gymem podczas rajdu.

Aktualnie gracze z całego świata wysyłają screeny swoich postaci w ramach Pokemon GO Tour Contest. Także z tej okazji Niantic na oficjalnym Twitterze gry opublikowało kilka obrazków przedstawiających mapę i paru trenerów, którzy się na niej znajdują.

ZOBACZ – Opis zmian w atakach w GO Battle League w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Oczywiście są to jedynie obrazki poglądowe i nie oznaczają, że opcja widzenia innych graczy pojawi się w Pokemon GO. Natomiast publikacja tego typu screenów sprawiła, że społeczność gry zaczęła masowo prosić o wprowadzenie tego typu funkcji. Poczytać można wiele komentarzy o podobnej treści:

To naprawdę fajne, bardzo mi się podoba. Byłoby super widzieć, kto jest online i kto pomaga mi w rajdzie.

Póki co pozostaje mieć nadzieję, że skoro Niantic testuje wspomniane funkcje i wprowadza wygląd innych trenerów choćby na określony czas konkursu, to być może wkrótce pojawi się możliwość zobaczenia w grze osoby, z którą aktualnie trwa wymiana Pokemonami lub będzie można zauważyć w oddali awatar gracza, którego ma się w znajomych.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go