w

Ruszyło wydarzenie Pokemon TCG x Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Dziś w Pokemon GO rusza kolejny interesujący event. Jakie atrakcje trafią do graczy?


Przyszedł czas na kolejne ekscytujące wydarzenie w Pokemon GO, podczas którego gracze będą mogli zdobyć sporo ciekawych stworków.

Wśród nich pojawi się zupełnie nowy okaz, a poza tym znany i lubiany Pikachu będzie dostępny w nowym stroju. Co jeszcze warto wiedzieć o najnowszym evencie w grze?

Pokemon TCG x Pokemon GO

Na oficjalnej stronie Pokemon GO pojawiła się następująca informacja:

Trenerzy, jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy ujawnić więcej szczegółów na temat naszej współpracy z Pokemon TCG. Wkrótce ukaże się rozszerzenie Pokemon TCG: Pokemon GO zawierające specjalne karty z motywem Pokemon GO!

Współpracę tę będziemy także świętować w Pokemon GO w ramach wydarzenia crossover z Pokemon TCG! Podczas wydarzenia zadebiutuje Pikachu w kapeluszu Pokemon TCG.

W rajdach może pojawić się także Mewtwo znający atak Shadow Ball lub Psystrike. Ponadto – jeśli Wam się poszczęści – być może spotkacie Shiny Meltana, a to nie koniec atrakcji! 

Crossover z Pokemon TCG doczekał się własnego wydarzenia w Pokemon GO, które rozpocznie się już dziś, czyli 16 czerwca 2022 roku i potrwa do czwartku 30 czerwca 2022 roku.

Z tej okazji przewidziane są następujące atrakcje:

 • W grze zadebiutują: Pikachu w kapeluszu Pokemon TCG, Wimpod i Golisopod.
 • Powrót Meltana.
  • Kluczem do złapania Meltana jest Mystery Box, który można zdobyć, wysyłając stworka z Pokemon GO do Pokemon HOME lub jednej z gier na Nintendo Switch: Pokemon: Let’s Go, Pikachu! lub Pokemon: Let’s Go, Eevee!.
  • Jeśli gracz użyje Mystery Boxa podczas tego wydarzenia, będzie mógł trafić na Shiny Meltana.
  • Podczas wydarzenia czas, jaki trzeba odczekać przed ponownym otwarciem Mystery Boxa, będzie skrócony.

 • Następujące Pokemony pojawią się na dziko: Bulbasaur, Ivysaur, Charmander, Charmeleon, Squirtle, Wartortle, Alolan Rattata, TCG Hat Pikachu, Slowpoke, Magikarp, Eevee, Spinarak, Natu, Aipom, Numel, Bidoof, Pidove i Wimpod.
  • Każdy, kto ma szczęście, trafi na Onixa, Chansey, Snorlaxa, Dragonite’a lub Slakinga.
 • Lunatone i Solrock również znajdą się w rozszerzeniu Pokemon TCG: Pokemon GO. W związku z tym w trakcie wydarzenia te stworki będą pojawiać się na dziko na całym świecie. Po zakończeniu wydarzenia Lunatone będzie pojawiać się na półkuli zachodniej, a Solrock na wschodniej.
 • W czasie rajdów pojawią się tematyczni przeciwnicy:
  • rajdy 1-gwiazdkowe: Chansey, Larvitar, Timburr, Wimpod,
  • rajdy 3-gwiazdkowe: Alolan Exeggutor, Snorlax, Dragonite, Slaking,
  • rajdy 5-gwiazdkowe: Mewtwo,
  • Mega Rajdy: Mega Venusaur, Mega Charizard X, Mega Charizard Y, Mega Blastoise.
 • Z nagród za ukończenie zadań typu Field Researchu będzie można zdobyć następujące stworki: Ivysaur, Charmeleon, Wartortle, TCG Hat Pikachu, Wimpod.
  • Każdy, kto ma szczęście, trafi na Venusaura, Charizarda, Blastoise’a, Snorlaxa, Dragonite’a lub Slakinga.

Wygląd Wimpoda i Golisopoda:

Collection Challenge

Sześć wyzwań Collection Challenge o różnych poziomach trudności — niektóre będą bardziej wymagające od innych, podobnie jak jest ze zbieraniem kart TCG — rozpocznie się o 10:00 w czwartek 16 czerwca i potrwa do 20:00 w czwartek 30 czerwca 2022 roku. Możecie ukończyć je wszystkie, aby zdobyć XP, jeden Lure Module oraz jeden inkubator. Ponadto będziecie mogli spotkać Venusaura, Charizarda, Blastoise’a i Meltana!

To nie wszystko! Będziecie mogli kontynuować zbieranie dzięki trzem kolejnym wyzwaniom Collection Challenge, które rozpoczną się o 10:00 23 czerwca i potrwają do 20:00 30 czerwca 2022 roku. Za ukończenie ich wszystkich wygracie dodatkowe spotkania z Venusaurem, Charizardem i Blastoise’em!