w

Trenerzy Pokemon GO rozczarowani halloweenowym rajd bossem. Dlaczego Darkrai nie spodobał się graczom?

Reklama

Event z okazji Halloween już trwa. Niestety nie każdy jest zadowolony z wprowadzonych atrakcji.

Reklama


Tydzień temu pojawił się artykuł o tegorocznym Halloween w Pokemon GO (zobacz: Wszystko, co trzeba wiedzieć o wydarzeniu Halloween 2020 w Pokemon GO). Niantic ogłosił sporo atrakcji, nowe Pokemony, wiele tematycznych elementów kosmetycznych dla graczy, jednodniowe wydarzenie z Drifloonem w roli głównej (zobacz: Nowy event w Pokemon GO z Drifloonem w roli głównej. Wszystko, co trzeba wiedzieć) i wiele więcej.

Wydawać by się mogło, że taka ilość nowości zadowoli społeczność i od 23 października wszyscy będą cieszyć się halloweenowym klimatem. Tak jednak się nie stało, a niektórzy trenerzy poczuli się rozczarowani. Dlaczego?

Darkrai – niechciany boss

Jak zapewne większość graczy już wie, w legendarnym rajdzie na czas halloweenowego eventu pojawił się Darkrai (rozpiskę wszystkich 5-gwiazdkowych bossów w listopadzie można przeczytać tutaj: Miesiąc legendarnych Pokemonów w Pokemon GO – co i kiedy pojawi się w listopadzie?). O ile Pokemon nie jest nic niewarty, a wręcz przeciwnie – jako typ dark jest naprawdę dobry i większość graczy chciałaby mieć go w swoim Pokedeksie – to fakt, że pojawia się już po raz kolejny, jest nieco rozczarowujący.

Nie da się ukryć – wielu trenerów oczekiwało czegoś bardziej zaskakującego. Szczególnie że z zapowiedzi na listopad wynikało, że twórcy mają dla graczy dwie niespodzianki. Wśród nich jest tajemniczy Pokemon, który jeszcze nigdy nie pojawił się w grze. Tu pojawia się pytanie – dlaczego nie wprowadzono go z okazji halloweenowego eventu?

Reklama
Darkrai i jego shiny wersja

ZOBACZ – Rozpiska listopadowych Spotlight Hours w Pokemon GO. Jakie Pokemony się pojawią?

Fakt tego, że podczas Halloween 2019 legendarnym bossem również był Darkrai (oficjalny opis wydarzenia w języku angielskim: pokemongolive.com/en/post/halloween2019), wcale nie pomaga. O ile oczywiste jest to, że nie każdy grał w ubiegłym roku, to weterani Pokemon GO czują się tak, jakby aktualny event był mało kreatywną powtórką sprzed roku.

Co można by było zrobić, by 5-gwiazdkowy Pokemon nie był tak rozczarowujący? Niektórzy uważają, że sytuację odmieniłoby wprowadzenie dla niego nowych ataków. Sporo trenerów liczyło na unikatowy ruch, który pokazałby, że staranie się w legendarnych rajdach ma sens i da stworka, który jest w jakiś sposób wyjątkowy. Niestety pomimo wielu teorii, a nawet przecieków, nowy atak nie pojawił się w grze.

Czy sytuacja z bossem sprawia, że halloweenowy event nie należy do udanych? Nie można zapominać, że rajdy to tylko jedna z wielu atrakcji. Ci, którzy posiadają już Darkraia, wciąż mogą świetnie się bawić, korzystając z innych nowości. Możliwe jest także to, że Pokemony-niespodzianki, jakie pojawią się 5 i 24 listopada, sprawią, że każdy zapomni o aktualnym rozczarowaniu.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go