w

Współpraca pomiędzy Pokemon GO i Pokemon Trading Card Game z okazji rocznicy obu gier

Twórcy ogłosili, że potwierdzona została współpraca pomiędzy dwiema znanymi grami z serii Pokemon.


2021 rok jest bardzo istotnym okresem dla niesamowicie popularnej serii Pokemon, która przez wiele lat zebrała ogromną rzeszę fanów na całym świecie. W tym właśnie roku świętowano 25-lecie powstania serii, ale również kilka innych gier z uniwersum obchodzi całkiem pokaźne urodziny.

Z tej okazji powstała pewna współpraca, która połączy dwa znane tytułu związane z kieszonkowymi stworkami. O co dokładnie chodzi?

Pokemon GO i Pokemon Trading Card Game

Na oficjalnej stronie Pokemon GO pojawiła się informacja, że już wkrótce w znanej karciance pojawi się nawiązanie do gry mobilnej. Wszystko to z okazji urodzin obu gier.

W 2021 roku przypada 25. rocznica wydania Pokemon Red i Pokemon Green. Podobnie jak gry wideo, Pokemon Trading Card Game obchodzi swoje 25-lecie. Aby to uczcić, nawiązujemy współpracę między Pokemon GO i Pokemon Trading Card Game!

Czym jest Pokemon Trading Card Game? To kolekcjonerska gra karciana na podstawie gier z serii Pokemon, wydana po raz pierwszy w Japonii w 1996 roku. Karty w polskiej wersji językowej wprowadziła firma TmToys w 2010 roku.

ZOBACZ – Niantic zmieniło Special Research z shiny Celebim. Co trzeba o tym wiedzieć?

W pierwszej części współpracy profesor Willow pojawi się jako karta Pokemon TCG latem 2021 roku, czyli pięć lat od premiery Pokemon GO! Planujemy, że ta karta będzie dostępna w regionach na całym świecie, w których sprzedawany jest Pokemon TCG.

Od końca maja 2021 roku chcemy ogłosić grafikę i treść karty profesora Willow oraz szczegóły dotyczące sposobu jej zdobycia w poszczególnych obszarach. Będziemy ogłaszać dalsze decyzje dotyczące współpracy, więc mamy nadzieję, że z niecierpliwością na nie czekacie!

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go