w

Zapraszanie znajomych do raidu w Pokémon Go zostało opóźniane na czas nieokreślony

Twórcy Pokémon Go ogłosili, że wydanie funkcji zapraszania znajomych na rajdy zostanie opóźnione.


Niantic opóźnił wydanie funkcji Pokémon GO, która pozwoliłaby trenerom zaprosić znajomych na raidy. Nie wiadomo, jak długo potrwa opóźnienie.

Zapraszanie znajomych na raidy odłożone w czasie

Niantic oficjalnie potwierdził, że obiecana funkcja, która pozwalałaby trenerom zapraszać przyjaciół na raidy, została opóźniona przez problemy techniczne.

Ze względu na ostatnie sytuacje na świecie twórcy gry Pokémon Go zaczęli pracować nad funkcjami, które pozwoliłby graczom na pozostanie w domu (lub ograniczanie kontaktów z innymi osobami w realnym świecie). Na szczęście globalne problemy nie sprawiły, że wspomniana gra AR (ang. augmented reality – rzeczywistość rozszerzona) została zapomniana. Wręcz przeciwnie – to właśnie teraz tysiące graczy powracają do niej, by testować nowe funkcje.

Jedną z głównych zmian wprowadzonych przez Niantic do gry było dodanie zdalnych karnetów (Raid Passes). Przed pojawieniem się tych przedmiotów trenerzy Pokémon musieli znajdować się bezpośrednio obok gymu, w którym miał odbyć się raid. Zdalna przepustka pozwala na wzięcie udziału w każdym raidzie widocznym na mapie bez wychodzenia z domu.

ZOBACZ – Jak w Pokemon Shield znaleźć Skrelp i ewoluować w Dragalge?

Niantic nie poprzestało na tym i pracuje nad kolejnymi funkcjami, by raidy były jeszcze bardziej atrakcyjne dla graczy Pokémon Go. Jedną z takich funkcji miało być zapraszanie znajomych do udziału w raidach, które są oddalone od nich (nie widzą ich na swoim ekranie). Pierwotnie funkcja miała zostać wprowadzona przed końcem czerwca.

Twórcy poinformowali graczy, że wystąpiły pewne opóźnienia spowodowane problemami technicznymi, dlatego funkcja nie pojawi się we wcześniej zapowiedzianym terminie. Nie ma żadnej informacji na temat tego, kiedy wspomniane problemy zostaną rozwiązane. Trenerzy mają nadzieję, że wszystko wyjaśni się już niedługo i zapowiadana funkcja pojawi się w grze przed GO Fest 2020.

ZOBACZ – Za co gracze Pokemon GO dostają darmową skrzynkę i gwarantowanego pokemona?

Raidy w Pokémon Go wzbudzają dużo emocji, a co za tym idzie – również kontrowersji. Wyższe poziomy są zbyt trudne do pokonania ich samodzielnie, przez co gracze są zmuszeni robić je przynajmniej w parę osób. Dla trenerów, którzy nie mają znajomych grających w Pokémon Go w okolicy lub mieszkają w miejscach, gdzie raidy są rzadkością, skorzystanie z nich może być bardzo utrudnione. Można wręcz powiedzieć, że nagrody z wysokopoziomowych raidów są dla nich nieosiągalne. Funkcja, która pozwoliłaby takim osobom grać ze znajomymi z innych miast, zdecydowanie poprawiłaby radość z rozgrywki.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go