w

Jak ludzie wyłączają latarnie na całym osiedlu? Wystarczy mieć telefon i latarkę

Młodsze osoby znalazły sobie ostatnio dość specyficzną zabawę. Wyłączają latarnie na całym osiedlu.


Wydawałoby się, że wyłączanie latarni to jakiś skomplikowany proces, który wymaga co najmniej otworzenia specjalnej skrzynki z dostępem do sterowania światłem. Nie wszędzie jednak zostało to jakkolwiek zabezpieczone i bazuje jedynie na porze dnia.

Efekt tego taki, że wystarczy tak naprawdę telefon, by nie tyle otworzyć skrzynkę z dostępem do wszystkich bezpieczników, ile po prostu zgasić latarnie, oszukując je, że nastał już dzień. Nijak to nikomu nie służy, ale niektórym sprawia to jakąś dziwną satysfakcję.

Jak wyłączyć latarnie na osiedlu?

Na starszych osiedlach przy skrzynkach znajduje się tzw. czujnik zmierzchu. Wykrywa on, kiedy robi się jasno i w sposób automatyczny wyłącza lub włącza latarnie. Wystarczy przyłożyć tam telefon z zapaloną latarką, by czujnik wykrył światło i tym samym wyłączył latarnie na całym osiedlu.

TikTok: https://www.tiktok.com/@dawiddycha0/video/7191170259074731270

Po co? Dobre pytanie, ludzie robią różne rzeczy, gdy się nudzą i nie mają za bardzo co robić. Jeżeli ostatnio z jakiegoś powodu gasły Wam latarnie pod blokiem, to bardzo możliwe, że ktoś się w ten sposób bawił.

DołączObserwuj
Więcej z Różne