w

NeoNet z ogromnymi zmianami. Sieć sklepów złożyła wniosek do Krajowego Rejestru Zadłużonych

Sieć sklepów NeoNet w swoim oświadczeniu poinformowała o rozpoczęciu restrukturyzacji. W innym wypadku firma ogłosi upadłość.


NeoNet to dość popularny sklep RTV i AGD, który niegdyś stał na czele zaraz obok Media Expert czy RTV Euro AGD. Wprawdzie tego typu sklepy powoli przenoszą się w większości na sprzedaż internetową, to wciąż w Polsce stoi wiele sklepów stacjonarnych.

Jakiś czas temu to RTV Euro AGD ogłosiło, że zamyka niektóre swoje sklepy stacjonarne, a teraz okazuje się, że NeoNet chce ogłosić upadłość. Zanim to jednak nastąpi, sieć chce spróbować restrukturyzacji firmy.

NeoNet z postępowaniem sanacyjnym

Sieć elektromarketów jeszcze w listopadzie otwierała nowe placówki, jednak, jak widać, to nie pomogło. Łącznie NeoNet posiada 300 otworzonych sklepów stacjonarnych na terenie całej Polski. Jak informują Wirtualne Media, wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego pojawił się w ten czwartek w Krajowym Rejestrze Zadłużonych.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r. – możemy wyczytać na stronie.

W swoich oświadczeniach zarząd NeoNetu poinformował o złożeniu wniosku o rozpoczęciu postępowania sanacyjnego, który ma zostać rozpatrzony przed wnioskiem o upadłość. Jeśli jednak między spółką a kontrahentami nie dojdzie do porozumienia, firma będzie zmuszona ogłosić upadłość.

NeoNet zapewnia, że w tym czasie sprzedaż internetowa i stacjonarna ma działać tak, jak do tej pory, a wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane. Mimo to wiele osób w ostatnim miesiącu zgłaszało, że sieć anulowała ich zamówienia.

Jak jednak twierdzi spółka, podjęte kroki mają nie mieć żadnego wpływu na procesy sprzedażowe i prawa konsumentów. Ci wciąż mogą kupować, zamawiać, zwracać i reklamować produkty bez żadnych przeszkód.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne