w

To koniec usługi UPC, którą ma każdy klient. Wiele osób się zasmuci

UPC za pośrednictwem Play oficjalnie wysyła do swoich klientów maile z informacją o zakończeniu wspierania tej usługi.


Są takie rzeczy, które ma włączone każdy. Nie wszyscy z tego korzystają, ale rzeczywiście dla wielu była to całkiem sensowna opcja, szczególnie podczas różnego rodzaju wyjazdów. Teraz ze względu na ponoć zmiany technologiczne jest to całkowicie usuwane.

Koniec czegoś, co ma praktycznie każdy klient, który korzysta z usług UPC został zaplanowany na połowę grudnia, konkretnie 15.12.2023. Zapewne za chwilę, lub za kilka dni otrzymacie o tym specjalną informację.

Czy to podstawa do zerwania umowy?

UPC, a raczej Play samo zaznacza, że nie ma to znaczenia w kontekście umowy i rzeczywiście, nie będzie to prawdopodobnie sensowną podstawą do zamknięcia usług. O czym mowa? O usłudze Wi-Free. Klienci zaczęli dostawać takie oto maile:

Dzień dobry,

Z dniem 15.12.2023 r. kończymy wspieranie funkcjonalności UPC WI-Free. Podyktowane jest to zmianami technologicznymi.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z Internetu mobilnego Play zapewniającego zasięg i prędkość dostępu do sieci poza domem.

Powyższe wycofanie funkcjonalności nie ma wpływu na Państwa obecną umowę.

Z wyrazami szacunku
Zespół Play

Czyli Play zamyka usługę, która była w UPC. Jeżeli kompletnie o tym nie słyszeliście to luz, możecie zapomnieć. Jeżeli korzystaliście, no cóż. Ogólnie polegało to na tym, że każdy mógł z dowolnego miejsca podpiąć się do innego klienta, który miał UPC. Wystarczyło podać swoje hasło przy próbie logowania.

Zabawne, że zapewne dopiero teraz wiele osób dowie się, do czego w ogóle była ta sieć. Tak, można się było i jeszcze przez chwilę można się będzie normalnie do niej podłączyć.

DołączObserwuj
Więcej z Różne