w

Złożył petycję do Apple o usunięcie tej emotki. Chłopiec twierdzi, że ta go obraża

Apple zostało właśnie zaskoczone petycją, która została stworzona przez 10-letniego chłopca.


O takich sytuacjach nie słyszy się zbyt często. A jednak mają miejsce. Przypomnijmy, że Apple jakiś czas temu całkowicie zmieniał wygląd swoich emoji, co spotkało się z niemałym zamieszaniem.

Co prawda ludzie zdążyli się już przyzwyczaić do nowych emotek, a Apple co którąś aktualizację dodaje kolejne, jednak, jak widać, niektóre wciąż budzą spore kontrowersje. Choć ten przypadek zdaniem wielu osób jest już przesadzony.

Petycja o usunięcie tej emoji

W mediach zrobiło się głośno na temat 10-letniego chłopca, który złożył petycję w kierunku Apple o usunięcie emoji z okularami. Jego zdaniem emotka… obraża osoby, które mają wadę wzroku i z tego powodu na co dzień muszą nosić okulary.

Z jednej strony emoji z okularami rzeczywiście czasami używa się do określenia osoby, która wydaje się takim typowym „nerdem”, co zauważyli ludzie w komentarzach.

Z drugiej strony żadne emoji od Apple nigdy nie były tworzone z myślą o obrażaniu innych, a emotki z okularami najczęściej używa się w formie żartu. Wiele osób w komentarzach pisze, że sami noszą okulary i nigdy w życiu nie pomyśleli o tym w ten sposób, jakby ta emotka miała im jakkolwiek ubliżać.

Dla większości jest to po prostu czepianie się na siłę i szukanie problemu tam, gdzie go nie ma. Apple jednak nie zareagował jeszcze na petycję i nie wiadomo, czy w ogóle firma się tym przejmie na większą skalę.

DołączObserwuj
Więcej z Różne