w

Czym są “fioletowe ekrany śmierci” na Twitchu? Coraz więcej osób na nie narzeka

Twitch jakiś czas temu wprowadził nową funkcję, która zaczyna ludziom coraz bardziej przeszkadzać.


To zupełnie normalne, że na Twitchu pojawiają się kolejne funkcjonalności. Część z nich może się wydawać zbędna, inne są niesamowicie przydatne, a jeszcze kolejne potrafią nieźle zirytować. Od kilkudziesięciu godzin w mediach społecznościowych bardzo dużo mówi się o tzw. “fioletowych ekranach śmierci”.

Czym jest ten ekran? To 30-sekundowa informacja, której nijak nie da się pominąć. Zdaniem widzów i streamerów, psuje to kompletnie doświadczenia z oglądania. Co więcej, wyskakuje co 15 minut.

Kiedy to się pojawia?

To duża informacja o tym, że dana osoba nie ogląda Twitcha bezpośrednio na nim, a na stronie trzeciej. Zobaczą to więc widzowie, którzy śledzą rozgrywki za pomocą streamów osadzonych na stronach pokroju HLTV.

Informacja o tym przeszła bardzo głośnych echem przez branżę związaną ze streamowaniem. Wiele osób komentowało, że nie jest to wcale walka z botami, a chciwość Twitcha.

Na tym rozwiązaniu ucierpiały nie tylko inne platformy zbierające streamy z konkretnych turniejów w jednym miejscu, ale także streamerzy mający swoje własne strony z własnym czatem. To rozwiązanie pojawiło się już jakiś czas temu w odpowiedzi na rosnące ograniczenia na Twitchu (regulamin stosowany też do czatu).

Póki co serwis nie odpowiedział na wiadomości widzów i streamerów. Być może platforma wycofa się z tego rozwiązania widząc, ile kontrowersji budzi, natomiast nie jest to nic potwierdzonego.