w

Dis zarzuca Xayoo Industries manipulację, a wręcz kłamstwa. Porównuje statystyki Japczana ze swoimi

https://www.instagram.com/disstream | https://www.twitch.tv/japczan

Dis ponownie odniósł się do słów Japczana. Odcinek 2.


Japczan na streamie skomentował dodatkowo swoje słowa, jakie padły podczas jednego z wywiadów po gali High League. Przypomnijmy, że streamer stwierdził, iż ma Disa na liścia i nie chce z nim walczyć.

Dokładnie było to:

“(…) a ja słyszałem, że Dis trochę trenuje.”

“W chu*u go mam, mam go na liścia, nie będę z nim walczył.”

Wydawało się, że to koniec tej sprawy i nie będzie już kontynuowana. Na kilka zdań Japczana Dis odpowiedział kilkudziesięcioma Story.

Jak ta sprawa potoczyła się dalej?

Ponieważ ciągnie się to dalej, to przypomnijmy, co powiedział Japczan. Ten na streamie przyznał, że trochę go poniosło, dodał, że nie widzi sensu takiej walki, a jego odpowiedź była wywołana przez sam fakt, że ponownie został zapytany o Disa, za którym nie przepada.

“A widziałem coś tam powiedziałem w wywiadzie, że mam Disa na liścia. No trochę mi od**bało po tej walce, a poza tym mnie jeszcze zapytali o Disa i od razu się striggerowałem, bo nie lubię go. (…) On chyba z 60kg waży, czy 70, to nawet nie ma sensu ta walka od razu Wam mówię, poza tym nie chce go wskrzeszać, niech mu dają jakiegoś gościa na jego poziomie.”

Shot: NjN Shoty

Dis oglądał tego konkretnego shota z kanału “NjN Shoty” i zabrał głos. Stwierdził, że nie ma żadnych problemów z wypowiedzią Japczna o liściu. Wyjaśnił swoje podejście, poprosił o zrozumienie jego sytuacji, w której po prostu chce odpowiedzieć. Ten “lekki” wstęp:

Shot: https://www.instagram.com/disstream/

Jak słyszymy, ma bardzo duży kłopot z tym, co Xayoo Industries mówi o ewentualnej walce. Początkowo pojawia się informacja o “nieprawdzie” lub “pomyłce”, potem Norbert najwyraźniej doszedł do wniosku, że nie ma tu mowy o pomyłce, bo dodaje do Story napis “Nie kłamcie więcej pls”.

(…) nie podoba mi się to, że chłopaki w tych wywiadach bardzo spójnie powtarzają, że walka z Disem to byłaby nieciekawa, wiecie, że to nie jest prawda. Podejrzewam, że większość z Was taką walkę z chęcią by obejrzała (…).

Dis tutaj dodaje, że jemu nie zależy na takiej walce, bo chce mieć spokojny debiut, a w przypadku pojedynku z kimś z Xayoo Industires mogłoby dojść do dymów. I o ile wcześniej Dis mówił o pomyłce, to teraz wprost stwierdza, że jest to manipulacja.

To mnie trochę wku**ia, bo to jest manipulacja. To jest narzucanie publice wygodnej dla chłopaków narracji pt. walka z Disem byłaby nieciekawa, po co wskrzeszać Disa. Oni doskonale wiedzą, że jeżeli będą mówić to non stop w wywiadach i powtarzać na streamach, to publika zacznie powtarzać za nimi, mimo że nie jest to prawda.

Shot: https://www.instagram.com/disstream/

W tym momencie Dis zaczyna porównywać statystyki Japczana ze swoimi. Tak, statystyki z Twitcha ze statystykami z Youtube. Tak, statystyki niecałego Xayoo Industries, a samego Japczana z ostatnich 3 miesięcy.

W każdym razie Dis dochodzi tutaj do wniosku, że ma więcej “obejrzanych godzin”, 1.7mln do 1.5mln. Dodaje, że u Japczana ilość wyświetleń to 2.2mln, u niego 12mln. Dis mówi, że nie czuje, by trzeba było go wskrzeszać, bo “za**biście mu idzie na Youtube”.

Shot: https://www.instagram.com/disstream/

Potem Disowi ludzie wytkną, że porównywanie statystyk z Twitcha i Youtube nie ma większego sensu, ale jeszcze wcześniej youtuber mówi:

(…) chciałem to wszystko powiedzieć, że uciąć takie wiecie, manipulacje w zarodku. Mam nadzieję, że chłopaki przestaną i tego nie będą robić, bo z mojej strony wystarczy, że powiedzą: Nie mamy kogo wystawić na Disa, podejrzewamy, że Dis dłużej ćwiczy, wiemy, że dla nas to duże zagrożenie wizerunkowe, gdyby Dis sklepał kogoś z nas, bo mógłby jakiś procent publiki zacząć mieć z nas bekę. Gdyby powiedzieli coś takiego, całkowicie szczerze, zero problemu, totalnie to kumam, ale przeinaczanie faktów, dewaluowanie mnie, mówienie, że trzeba mnie wskrzeszać, mówienie, że taka walka byłaby nieciekawa, to są kłamstwa. Jak ktoś będzie kłamał, to ja będę udowadniał, że są to kłamstwa, bo mogę.

I to tutaj pojawia się “apel”, żeby nie kłamać.

Shot: https://www.instagram.com/disstream/

Dis obiecał także, że jeżeli Japczan nie będzie się o nim wypowiadał, to on także nic nie będzie o nim wspominał. Na koniec powróciła kwestia porównywania statystyk Youtube ze statystykami z Twitcha.

Jak słyszymy, Youtube oglądają żywe osoby i niezależnie od platformy takie liczby pokazują, że nie trzeba go wskrzeszać.

Shot: https://www.instagram.com/disstream/