w

Dlaczego wczoraj tak dużo osób z Polski oglądało na Twitchu Tibię? Polacy wbijali kamień milowy

Co prawda polski Twitch nie został wczoraj w pełni opanowany przez Tibię, ale w pewnym momencie była to jedna z najchętniej oglądanych kategorii.


Tibia mimo upływu lat nadal ma swoją bardzo mocną społeczność, która śledzi te najważniejsze wydarzenia, szczególnie w Polsce, gdzie mieszkają czołowi gracze. Wczoraj para “Bobeek” i “Goraca” osiągnęli 2000 level.

Dlaczego to takie ważne? Jest to pierwszy 2000 level w Tibii, więc wydarzenie było naprawdę głośne. Na tyle, że wielu streamerów wchodziło na tę konkretną transmisję, by podejrzeć, jak to wygląda.

2000 level w Tibii

Masa osób grała kiedyś w Tibię, ale co ciekawe, produkcja nigdy nie była szczególnie popularna na TTV. Oczywiście głównie dlatego, że jej najlepsze lata przypadały na okres przed Twitchem.

Wynik 15 tysięcy oglądających kategorię Tibii był jednym z najwyższych w ostatnich latach. Teoretycznie nie jest to dużo, ale w praktyce warto to odnotować.

Tibia nadal dobrze się trzyma i mimo że nie jest jakoś szczególnie rozwijana ani wspierana, to nadal ma swoją wierną, zaangażowaną społeczność. Mało która gra wydana przed 2000 rokiem byłaby w stanie zgromadzić taką widownię. Przypomnijmy, że premiera Tibii miała miejsce w 1997 roku.