w

Jankos radzi zagranicznemu widzowi, jak przetrwać typowe polskie wesele. Najgorszy jest ten jeden stolik

Typowe polskie wesela są naprawdę zdradliwe, szczególnie, gdy usiądzie się przy nieodpowiednim stole.


Jankos streamuje oczywiście w języku angielskim, ale czasami odpowiada na pytania związane stricte z Polską. Ostatnio jeden z widzów zapytał go, w jaki sposób ma przetrwać polskie wesele, bo został na nie zaproszony.

Dla obcokrajowców polskie wesela bywają naprawdę zaskakujące i faktycznie trzeba mieć na nie jakaś taktykę, wiedzieć, żeby nie siadać szczególnie przy jednym stole, z tymi klasycznymi wujkami.

Jankos o polskim weselu

Polskie wesela nie różnią się od siebie jakoś szczególnie, jak mówi Jankos:

“Udawaj, że pijesz i nie pij za każdym razem, gdy ci zaproponują, inaczej prawdopodobnie umrzesz w godzinę, następnego dnia też poproszą cię o picie, kolejnego również, więc to bardzo, bardzo ważne, by dużo jeść i tańczyć, żeby wyrzucić to z systemu. A jeżeli widzisz stolik z czterema starszymi mężczyznami, których ludzie nazywają ‘wuja’, nigdy nie siadaj przy tym stole. Jeżeli tam usiądziesz, nie będziesz w stanie tańczyć, rozmawiać z innymi, będziesz mógł tylko siedzieć i pić z nimi.

Trudno się z tym nie zgodzić. Może się przydać w następnych tygodniach, czy miesiącach, bo masa osób bierze teraz śluby, robiąc oczywiście huczne wesela. Choć moda na to nieco przemija, to nadal wiele osób nie wyobraża sobie ślubu bez wesela trwającego te 2, czy 3 dni.