w

Multi, popularny youtuber i streamer Twitch, odpowiada na zarzuty, podając przykład Minecrafta

Multi jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych youtuberów i obecnie streamerów Twitch w Polsce. Teraz influencer musiał zmierzyć się ze “starszyzną”.


Multi jest w sieci od wielu lat. Początkowo nagrywał Machinimy, potem skupił się na Minecrafcie, przedzierał się przez przemysł muzyczny, a obecnie głównie streamuje. Jego kariera jest przykładem na to, że można robić całą masę rzeczy.

Ostatnio na swoim streamie Multi wyczytał, że Dorota Masłowska jest laureatką Literackiej Nagrody Nike, przekręcając Nike na Najk. I to wystarczyło, by sieć zawrzała. Pojawiły się artykuły i masa krytyki.

Multi odpowiada na zarzuty

Multi odpowiedział w kilku miejscach, wskazując, że to jego klimat streamów. Często coś przekręca, specjalnie mówi źle i faktycznie tak jest. Twitch ma jednak to do siebie, że boomerzy często go nie rozumieją, nie łapią kompletnie klimatu transmisji.

I nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że shoty z Twitcha przerzucane są na Youtube i na TikToka, gdzie przesiaduje widownia nie tylko ta z Twitcha.

Multi odpowiedział na te wszystkie zarzuty w kilku miejscach:

Zabawnie czyta się poważne wypowiedzi oburzonych portali i wypowiedź Multiego, który porównuje to do Herobrine’a z Minecrafta:

Czy to cokolwiek zmieni w karierze Multiego? Kompletnie nie. Youtuber, a dzisiaj streamer wielokrotnie był zaczepiany, krytykowany, wyśmiewany i pomogło mu to tylko pójść do przodu. Zapewne tym razem będzie tak samo.