w

Popularny polski “OG” youtuber z 1.4mln subskrypcji zbanowany z absurdalnego powodu

Jeden z popularnych polskich youtuberów został zbanowany na Youtube i to z dość zabawnego powodu.


Na Youtube jest kilka “dinozaurów”, które tworzą treści od wielu lat. Jednym z nich jest RockAlone, którego kojarzyć będą praktycznie wszyscy starsi widzowie YT. Okazuje się, że Rock został ostatnio zbanowany.

Jeżeli znacie działalność Rocka, to doskonale wiecie, że unika on kontrowersyjnych zachowań, raczej nie jest youtuberem wywołującym skrajne emocje. A jednak nawet na jego kanale YT znalazło coś, co według platformy jest naruszeniem.

Rock i jego ban na Youtube

Rock został zbanowany za umieszczenie linku do serwisu 18+. Chodziło o udostępnienie odnośnika do raportu PH. Z jednej strony jest to trochę zabawne, z drugiej jednak może przrazić – tak dzisiaj wygląda Youtube i dmuchanie na zimne.

Youtuber wspomniał, że to kolejna taka blokada. Wcześniej Youtube zezłościł się na Wiedźmina 3, a wcześniej gameplay z Heavy Rain. Takie bany nie są niczym niesamowitym, kanały po kilku dniach normalnie wracają do działalności.

Ostatnio znajduje się coraz więcej tego typu przypadków, więc prawdopodobnie Youtube zaostrzył swoje filtry. Szczególnie dostaje się kanałom shoterskim, które wrzucają wszystko bez żadnej edycji – tam co chwilę wyskakuje żółty dolar, a potem blokady na publikowanie filmów.