w

Streamerka Twitch wydaje ponad 24 tysięcy dolarów rocznie, by zmieniać się w wirtualną postać

To zdecydowanie jeden z ciekawszych projektów, który pochłania ogromne ilości pieniędzy.


Wydawałoby się, że na Twitchu nie można już zbyt wiele wymyślić. Tymczasem coraz większą popularność zdobywa Codemiko, która korzystając ze specjalnego oprogramowania, zmienia się w wirtualną postać.

Streamerka bowiem prowadzi swoje transmisje w bardzo konkretnym stylu. Zaprasza popularne osoby do rozmów i zdecydowanie nie unika trudnych tematów.

Codemiko na Twitchu

Codemiko to efekt specjalnego kombinezonu i oprogramowania bazującego na Unreal Engine 4. Dzięki temu można stworzyć swoją specjalną, wirtualną postać. Sam program jest dość drogi, streamerka wspominając o kosztach, mówiła o 24-30 tysiącach rocznie za same licencje.

Oczywiście sama postać to nie wszystko. Widzowie mogą wywoływać różnego rodzaju eventy, a sama Codemiko często bawi się różnymi ustawieniami swojego wirtualnego odpowiednika. Bardzo ważnym elementem transmisji są rozmowy z innymi twórcami. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszył się klip z Meliną, która opowiadała o Destiny (popularni streamerzy).

Czy w Polsce można by było to odtworzyć? Jak najbardziej. Potrzebny jest jednak ktoś z charakterem streamerki. To nie tak, że jej transmisje na żywo są tak chętnie oglądane tylko i wyłącznie przez funkcje zmiany przebrania, w końcu ciekawa osobowość i pomysł na siebie również się do tego przyczynia.

Streamerkę obserwuje już ponad 300 tysięcy osób, a liczby tylko rosną i wydaje się, że jak najbardziej zasłużenie.