w

Twitch będzie musiał zakazać streamów osobom poniżej tego wieku. Zresztą nie tylko Twitch

Wygląda to naprawdę dziwnie, ale taka jest rzeczywistość. Twitch i inne platformy streamingowe zostaną zmuszone do wprowadzenia nowych regulacji.


Twitch jako platforma streamingowa będzie musiała wprowadzić pewien nowy zakaz. Chodzi tutaj o osoby poniżej 16 roku życia, które chcą streamować obraz w sieci. Na szczęście nie dotyczy to Europy czy Ameryki, ale i tak platforma to odczuje.

Chodzi tutaj konkretnie o Chiny, które uznały, że streamowanie w sieci jest szkodliwe. Jest to kolejny punkt “10-letniego planu rozwoju dzieci i młodzieży”. Osoby poniżej 16 lat nie będą mogły zakładać kont na platformach pokroju TTV.

Koniec z transmisjami chińskich streamerów

Czy platformy to poczują? Na pewno, choć raczej Twitch nie ma się czego obawiać. Chińczycy mają o wiele popularniejsze swoje usługi, w tym chociażby TikToka. Chińskie transmisje na TTV nie są szczególnie popularne i zdecydowanie nie stanowią kluczowego kontentu platformy.

W marcu 2021 podział oglądalności wyglądał następująco:

Większe kłopoty mogą mieć “tamtejsze” platformy, w tym chociażby Tencent Video. W tym momencie już 213 różnych firm włącznie ze wspominanym Tencentem zaakceptowało nowe zasady i już zaczęło się wprowadzanie przeróżnych ograniczeń, tak samo w zdobywaniu XP w grach, jak i w kwestii czasu, jaki młodzi, chińscy gracze mogą poświęcać na rozrywki związane stricte z komputerami czy telefonami.

W tym momencie, mieszkając w Chinach i nie mając 18 lat, trzeba się liczyć z ograniczeniami w kwestii mikrotransakcji (przykładowo w Fortnite nie można kupić żadnych V-Dolców), brakiem wielu mechanik związanych z przemocą (nawet umierania postaci), limitami w czasie gry i wieloma innymi abstrakcyjnymi zakazami.