w

Twitch mocno skrytykowany przez społeczność za opcję płatnego promowania twórców

Nowa funkcja na Twitchu nie spodobała się społeczności. Chodzi o płatne promowanie streamerów przez widzów.


Konkurencja Twitcha, czyli chociażby YouTube Gaming lub Facebook Gaming nieustannie się rozwija. W związku z tym Amazon wprowadza do serwisu streamingowego coraz więcej funkcji. W ostatnim czasie dodano możliwość “boostowania” kanałów za pieniądze, o czym informowaliśmy w tym artykule. Społeczność okazuje jednak niemałe niezadowolenie w tej kwestii.

Dlaczego społeczność Twitcha jest niezadowolona z funkcji “boostowania” kanałów?

Funkcja “boostowania” kanału wydawała się początkowo całkiem dobrą ideą i odpowiednio dopracowana mogłaby dać szansę mniejszym streamerom. Niestety, ostatecznie została zniszczona przez bardziej popularnych twórców. Z tego właśnie powodu społeczności nie spodobała się ta opcja i cała rzesza osób ją krytykuje. Szczególnie, że TTV nie zwraca uwagi na dezaprobatę użytkowników i 28 października postanowiła wprowadzić funkcję dla całej Ameryki Północnej.

Wygląda na to, że mimo krytyki na tę opcję w fazie testów, włodarze Twitcha postanowili na siłę wprowadzić ją do serwisu. Być może z czasem zamierzają ją edytować lub po czasie ostatecznie usunąć.

Wizerunkowo Twitch podjął bardzo złą decyzję, choć wielu użytkowników uważa, iż jest to spowodowane chęcią zysku. Pieniądze za boost nie trafiają w żadnej części do twórców, a bezpośrednio na rzecz serwisu.