w

WK Dzik ma problem. Niedługo nie kupicie energetyka youtuberów, jeżeli nie macie 18 lat

PiS przedstawił projekt ustawy, który zakazuje sprzedaży energetyków osobom poniżej 18 roku życia.


To dopiero projekt, ale wiadomo, PiS coś proponuje, więc zapewne wejdzie to niedługo w życie. Projekt zakazuje sprzedaży energetyków osobom poniżej 18 roku życia. Co więcej, PiS chce nałożyć także zakaz reklamowania tych produktów. A to oznacza ból nie tylko dla youtuberów, ale i streamerów Twitch.

Projekt zostanie złożony w lutym, autorem nowelizacji jest minister sportu. Jak słyszymy:

„Tą propozycją ustawy wprowadzamy zakaz sprzedaży osobom do ukończenia 18. roku życia napojów zawierających powyżej 150mg/l kofeiny w połączeniu z tauryną lub tauryny, z wyłączeniem napojów, w których te składniki występują naturalnie”

Warto wspomnieć, że Dzik ma 200 mg/500ml, to tak, jakby ktoś miał wątpliwości, czy energetyk się łapie.

WK ma problem

To może znacząco wpłynąć nie tylko na „monsterki”, ale także na energetyki Dzika. Youtuberzy bardzo mocno opierają swój biznes o energetyka, a takie ograniczenie może sprawić im pewne trudności.

Co więcej, zakazana ma być reklama. Ta będzie funkcjonowała tak, jak w przypadku napoi %, czyli nie będzie funkcjonować w ogóle. Dzik reklamuje się u wielu innych twórców, również na Twitchu. To ograniczenie, o ile przejdzie, może mieć nietypowe konsekwencje.

Oczywiście musi to jeszcze przejść, ale mało kto ma jakieś złudzenia. Jest to poparte mówieniem o zdrowiu dzieci, więc nie będzie to jakieś trudne do przepchnięcia.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka