w

Wpadka Twitcha. Platforma na swojej “gali” przyznała nagrodę botowi, którego każdy zna

Twitch zorganizował swoją małą galę, na które rozdawano nagrody dla streamerów i widzów.


Platforma wczoraj zorganizowała coś, co zostało nazwane “Twitch Participation Ceremony”. Wyróżniano tam różne osoby w różnych kategoriach. Było to wydarzenie typowo społecznościowe, które zostanie zapamiętane przez jedną wpadkę.

Jaką? Ceremonia miała wyróżniać ludzi, a w jednej z kategorii wygrał bot. Co zabawne, wiele osób naprawdę dobrze go kojarzy, przez co pojawiło się mnóstwo głosów odnośnie tego, że Twitch sam nie wie, co dzieje się na jego własnej platformie.

Wygrywa… Bot

Ceremonię oglądało sporo osób, w tym także streamer o nicku “zachbussey”, którego reakcja na ogłoszenie wyników w kategorii największej ilości hostów mówi sama za siebie.

O co tu dokładnie chodzi? W ilości hostów wygrał kanał “electricallongboard”, który jest botem. To coś w stylu loterii, w której bot pojawia się na kanałach, dodaje je do swojej listy, a następnie robi losowanie i hostuje wybraną w ten sposób osobę do hostowania. Osoby hostowane zmieniają się co jakiś czas. Kiedyś to było 10 minut, teraz trudno powiedzieć.

Bot musiał wygrać, bo został stworzony właśnie do hostowania innych. Podczas ceremonii była to tak naprawdę jedna wpadka, a cała inicjatywa okazała się całkiem dużym sukcesem. Wczorajszą transmisję oglądało średnio 30 tysięcy osób, które były naprawdę zaangażowane w całą akcję.