w

Xayoo zrobił “spowiedź bossa mafii twichtowej”. Kolejne prywatne wiadomości, kwoty deali

Xayoo postanowił odpowiedzieć na całą tę dramę. Streamer choć nie czuł się w obowiązku, to jednak widział, jak Internet to wszystko przeżywa.


Xayoo uznał, że mimo wszystko powinien się wypowiedzieć nieco dłużej. Dlaczego? Raz, że chodziło o nowych widzów, którzy nie za bardzo rozumieli podejście XI, a dwa, że Xayoo sam przyznał się do przekręcenia kilku rzeczy, czy ich pominięcia w oryginalnej “wypowiedzi” – głównie przez towarzyszące mu wtedy emocje.

Podobnie, jak wcześniej, Xayoo znowu wszystko sobie zapisał i po prostu odczytał. Ale już w nieco lepszym wydaniu, bardziej składnie, po prostu z głową. Czy pojawiło się coś nowego? Raczej nie, choć na pewno kilka wątków się wyjaśniło.

Stanowisko Xayoo

Xayoo dzielił wszystko na rozdziały. Wszystko to trwało dobre kilkadziesiąt minut, więc trudno to jakoś sensownie streścić, by miało sens. Streamer zaczął od Holaka. Warto pamiętać, że to nadal jest tylko perspektywa Xayoo i jego ocena sytuacji.

Holak ponoć zmienił się jako człowiek, głównie pod wpływem dziewczyny. Mniej wchodził na Discorda, potem co chwilę miał jakieś wymówki. XI nie miało do niego jakichś większych problemów. Xayoo mówi, że ludzie mogą się rozejść, rozminąć i nie jest to nic wielkiego. Holak na PW przyznawał, że wie, iż jego postępowanie jest słabe, ale zachowuje się tak głównie ze względu na dziewczynę. Tutaj Xayoo pokazał kilka wiadomości.

Holak ponoć miał wiele planów, ale niczego nie dowoził. Streamy robił krótkie, które “ledwo przekraczały tysiąc widzów”. Holak został nazwany pasożytem, który robił w grupie najmniej, a dalej oczekiwał deali. Holak planował vlogi z dziewczyną, z Japczanem, z Popo, grania w CS:GO, wywiady z profesjonalnymi graczami, a nawet zajęcie się sceną muzyczną.

Pojawiło się też ciekawe info odnośnie jednej z kampanii dla marki. Xayoo wziął za nią 22.5 tysiąca, Holak 6.5 tysiąca. Chodziło o EURO RTV AGD. Jeżeli ktoś był ciekawy stawek, jakie bierze XI, to jest to pewna podpowiedź.

Wszystko odnośnie Holaka sprowadza się do tego, że miał się zmienić, robić mało jeszcze przed jego chorobą i tak samo utrzymywać humor chłopaków, czego dowodem jest chociażby poniższy klip:

Xayoo w swojej wypowiedzi przedstawia się jako osobę, która łączy całe XI. Nie przeczy, ze były spięcia, w przeszłości chłopaki się rozdzielali, łączyli, ale finalnie grupa nauczyła się grać do jednej bramki, oprócz samego Holaka.

Potem zaczynają się wątki, które już w sumie były wyjaśniane wcześniej i Xayoo nie wnosi tutaj zbyt wiele nowości:

  • XI wysyłało wiadomości do “szachisty”, ale nie była to zorganizowana akcja, ponoć ktoś rzucił pomysł i chłopaki dołączyli się do innych zawiedzionych widzów. Nigdy do nikogo nie wysyłano życzeń śmierci etc. Dość zabawne podsumowanie donejtów:
  • Sprawa z Multim jest wyjaśniona. “Pocisk”, jaki wypłynął był efektem klimatu, jaki panuje w XI i który wszyscy członkowie rozumieją i akceptują, była to rozmowa w hermetycznej grupie, gdzie praktycznie wszyscy bardziej, lub mniej się wyzywają. Wypowiedź o YFL:
  • Marcin nie wie, na jak długo, ani za co Japczan dostał bana. Nie wyklucza, że Twitch chciał zrobić z niego przykład,
  • XI odpalało streamy na powroty innych, ale nie było to jakieś niesamowite przedsięwzięcie, po prostu streamowali w tych godzinach, może nieco ciekawsze rzeczy, niżeli streamowaliby normalnie – słyszymy.

To wszystko zamyka jeszcze raz wątek Holaka i pieniędzy za ewentualne walki. Okazuje się, że Holak według Xayoo jest już podpisany na walkę, a rozmowy streamer miał toczyć w okolicach planowania odłączenia się od chłopaków. XI miało ustaloną taktykę na walki grupy, a Holak chciał i zrobił to na własną rękę. Xayoo przedstawił to tak, że Holak mógł to zaplanować i specjalnie wywołać burzę wokół XI, podnosząc tym samym swoje zasięgi.