w

Za co Gucio został zbanowany na Twitchu? Reakcja streamera na powtórkę z rozrywki

Gucio, jeden z najpopularniejszych streamerów, ponownie dostał bana.


Szachy są niesamowicie ryzykowne, przynajmniej do streamowania. Przekonał się o tym Gucio, który został zbanowany już drugi raz za to samo, a konkretnie za avatar jednej z osób grających w szachy. Można podejrzewać, że zawieszenie jest ponownie na jeden dzień, natomiast nie jest to potwierdzona informacja.

Kolejne bany mogą być już o wiele bardziej dotkliwe. Trzykrotne zawieszenie za to samo przewinienie może (ale nie musi) skutkować permanentną blokadą. Wcześniej Witek otrzymał informację od TTV jeszcze przed banem, tym razem zawieszenie było w ciągu dnia i prawdopodobnie bez żadnego ostrzeżenia.

Było to jednak dość pewne, skoro poprzednio Gucio został zbanowany, to i teraz można się było domyślać, że czeka go zawieszenie. Pytanie tylko, na jaki okres czasu. Bardzo możliwe, że niedługo pojawi się taka informacja, na ten moment trzeba czekać.

Za co ten ban?

Oczywiście fragment ekranu musiał zostać zamazany, natomiast ponownie chodzi o kobiece piersi. Jeden z graczy miał je na avatarze. Komuś ewidentnie zależy na tym, by zbanować Gucia. Sposób ten jak widać działa, więc pojawi się zapewne także u innych twórców. Ci powinni zdecydowanie zasłaniać konkretne punkty swojej transmisji.

Takie bany są bardzo różne, jeżeli chodzi o okres zawieszenia. Niektórzy otrzymywali blokady na jeden dzień, inni permy z możliwością odwołania się. Tak naprawdę wszystko zależy od moderacji i osoby, która rozpatruje zgłoszenie.

Tym razem Gucio i sama moderacja usuwała VOD dość wolno. Po kilku minutach od tej wpadki nadal dało się robić klipy i je zgłaszać. Stąd ban był praktycznie pewniakiem. Przypomnijmy, że jest to drugi ban za to samo – pokazanie piersi podczas transmisji.

Obecnie zbanowane kanały na Twitchu wyglądają w dość specyficzny sposób. Oznacza to tyle, że są one jakby zawieszone w powietrzu – nie ładują się, a komunikat o zbanowaniu również się nie pojawia.