Za co xntentacion został zbanowany na Twitchu? W sumie ban przyznany na tydzień

Rozrywka

Reklama

xntentacion został oficjalnie zbanowany na Twitchu.


xntentacion został oficjalnie zbanowany na Twitchu. Od samego streamera wiadomo, że zawieszenie zostało nałożone na 7 dni. Oczywiście może się to zmienić, jeżeli xntentacion odwoła się, a Twitch przyjmie wyjaśnienia.

Wszystko także zależy od powodu bana, a ten oficjalnie nie jest jeszcze znany. Może tutaj bowiem chodzić o kilka rzeczy. Jednocześnie warto dodać, że jest to pierwszy ban streamera w historii.

Reklama

Jaki jest powód bana?

Reklama

Powód bana na ten moment nie jest jeszcze znany. Wczoraj działo się wiele, ale póki co widzowie wskazują, że może chodzić tutaj o n-worda użytego przez jednego z widzów. Przypomnijmy, że xntentacion rozmawiał wczoraj z wieloma osobami.

Oczywiście taka akcja, jak branie widzów z czatu wiąże się z dużym ryzykiem, efektem czego był n-word (jeżeli jesteś streamerką/streamerem, to nie polecamy włączać):

Video

Powód bana nie jest jeszcze potwierdzony i nie należy tak tego traktować. Możliwe także, że chodzi tutaj o brak moderacji czatu – wczoraj pojawiało się tam naprawdę wiele wyzwisk.

O co chodzi z tym botem informującym o stanie partnerstwa? W momencie, gdy streamer dostaje bana, można sprawdzić jego stan partnerstwa z Twitchem. Wiele osób przyjmuje to jako pewną informację o tym, czy dany ban jest permem, czy też nie.

Warto jednak wspomnieć, że nawet w Polsce były permanentne bany, przy których status ten zmieniał się dopiero po kilku miesiącach. Wszystko dlatego, że Twitch nie tylko ma jednego rodzaju perma.

Są permanentne bany, od których można się odwołać i są takie bez możliwości powrotu. To, że ktoś dostaje perma nie oznacza więc, że na pewno nie wróci. Podobnie z resztą jest ze statusem, partnera. Niektórzy, jak chociażby Pajalock wracają na Twitcha po kilku latach i muszą na nowo pracować na status partnera.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej