w

2 sezon Squid Game ma się pojawić pod koniec roku. Wszystko, co już zapowiedziano

Wiadomo już troszeczkę więcej na temat drugiego sezonu Squid Game. Zresztą o trzecim też.


Można by pomyśleć, że dopiero co minęła cała faza na Squid Game, a już zapowiadany jest kolejny sezon w najbliższej przyszłości. Koreański serial o „grze w kalmary” objął cały internet pod koniec 2021 roku, zupełnie jak w ostatnim czasie netflixowa Wednesday.

Po tym, jak ostatni odcinek z tajemniczym zakończeniem został ciepło przyjęty przez fanów, główny reżyser Hwang Dong-hyuk szybko potwierdził, że historia na kolejny sezon jest już w procesie tworzenia. Można więc przypuszczać, że już niedługo będą trwały pierwsze nagrywki, o ile już ich nie rozpoczęto, bo drugi sezon koreańskiego dzieła ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku.

Wiadomo już o 2, a nawet 3 sezonie Squid Game

Niestety nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery kolejnej części popularnego koreańskiego serialu survivalowego, jednak kilka dni temu twórca Hwang Dong-hyuk ujawnił trochę na ten temat w wywiadzie dla Vanity Fair. W skrócie twórca oszacował, że drugi sezon pojawi się już na koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku. Wygląda więc na to, że fani poczekają jeszcze w najlepszym przypadku jedynie kilka miesięcy.

Sam Ted Sarandos, współwłaściciel Netflixa i dyrektor ds. treści po spotkaniu z głównym reżyserem serialu rok temu powiedział, że to uniwersum dopiero się zaczyna. Tak więc jest to pośrednia zapowiedź nie tylko drugiego, ale też trzeciego i kolejnych części Squid Game. Niegdyś Hwang Dong-hyuk przyznał, że ma 3 różne strony pomysłów na fabułę do kolejnych serii tego tytułu.

Co więcej, spekulacje na temat trzech sezonów zostały potwierdzone w artykule w The Korea Times, kiedy to Hwang powiedział, że jest podczas prowadzenia rozmów z Netflixem na temat dwóch kolejnych sezonów Squid Game.

Prowadzę rozmowy z Netflix w sprawie sezonu 2, a także sezonu 3 – Hwang Dong-hyuk dla KBS.

Wiadomo, że następny sezon Squid Game będzie skupiał się dalej na głównym bohaterze – Gi-hunie, który będzie próbował rozwikłać zagadkę tajemniczej federacji organizującej niebezpieczne potyczki dla osób w kryzysie finansowym. Lee Jung-jae w wywiadzie dla People powiedział:

Nie mam pojęcia, co się stanie ani jaka będzie tego skala, ale jedyną rzeczą, którą reżyser Hwang mi powiedział, było to, że Seong Gi-hun znów pojawi się w serialu i zagra na arenie.

W kolejnych sezonach można się jednak spodziewać zupełnie innej obsady aktorskiej ze względu na fabułę serialu. Patrząc jednak na to, jak świetne liczby sporządził koreański tytuł, można przypuszczać, że na ekranie zobaczymy same filmowe gwiazdy.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy