w

7 odcinek The Last of Us nie spodobał się widzom z tego powodu. Tysiące negatywnych opinii

Kto by się spodziewał, że 2023 roku relacja dwóch osób tej samej płci wciąż wzbudza takie oburzenie.


The Last of Us na HBO zbierało do tej pory najlepsze oceny na wszelkich stronach pokroju Filmwebu i innych zagranicznych odpowiedników. Wiele osób kusiło się nawet o stwierdzenie, że dzięki temu, co w ostatnim czasie możemy zobaczyć na tej platformie, HBO zamienia się w lepszego Netflixa.

Cała pozytywna atmosfera wokół TLOU przeminęła wraz z emisją 7. odcinka, gdzie mogliśmy cofnąć się do wcześniejszych czasów i zobaczyć, jak wyglądało życie Ellie sprzed ugryzienia i poznania Joela. To właśnie w nim dochodzi do sytuacji, przez którą doszło do burzy w internecie.

Masa negatywnych opinii

Różne media wskazują na to, jak bardzo HBO i The Last of Us zostało zbombardowane jednogwiazdkowymi opiniami po tym, jak doszło do przedstawienia historii Ellie i jej najlepszej przyjaciółki – Riley.

Odcinek zawarł w sobie pocałunek między dwójką bohaterek, pokazał młodzieńczą miłość i niewinny romans między dwoma najlepszymi przyjaciółkami. Niestety nie spodobało się to naprawdę wielu osobom. IMDB, czyli największa na świecie baza danych dotycząca filmów i seriali, podaje, że po emisji 7. odcinka TLOU przybyły tysiące negatywnych opinii na temat serialu.

Można wręcz powiedzieć, że strona została całkowicie zbombardowana przez osoby, które nie mogą pogodzić się z wprowadzaniem homoseksualnych postaci do filmów i seriali. Na ten moment jednogwiazdkowe recenzje to jedynie 5 tysięcy ocen, jednak liczba rośnie w dość szybkim tempie.

Podobnie było w przypadku 3. odcinka serialu, w którym również pokazano relację Billa i Franka w romantycznym sensie – zupełnie inaczej, niż było to ukazane w grze. Na ten moment odcinek pt. „Long, long time” ma aż ponad 50 tysięcy negatywnych opinii tylko i wyłącznie ze względu na relację dwóch mężczyzn.

Wygląda na to, że wielu ludzi wciąż nie jest przyzwyczajonych do tego, że we współczesnych filmach i serialach tak często mówi się o odmienności płciowej czy orientacji seksualnej. A wiadomo, że ukazywanie takich sytuacji w codziennym życiu jest potrzebne dla osób, które w jakiś sposób tego nie tolerują i nie są przyzwyczajeni do takiego widoku. Choć to dziwne, że w 2023 roku wciąż dochodzi do sytuacji, w których opinia całego serialu potrafi zostać zniszczona z tak „błahego” powodu.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy