w

Cyberpunk 2077 ale to film? CDPR oficjalnie informuje, że powstanie adaptacja filmowa gry

CD Projekt Red oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad aktorską adaptacją gry Cyberpunk 2077.


Po sukcesie anime Cyberpunk: Edgerunners i „ciut” mniejszym sukcesie gry Cyberpunk 2077 studio CD Projekt Red postanowiło pójść o krok dalej. Tym razem mowa o filmie bądź serialu osadzonym w znanym uniwersum.

CDPR właśnie potwierdziło podpisanie kontraktu ze studiem filmowym, które ma się zająć produkcją live action. Co wiadomo na ten temat?

Film o Cyberpunku? To już oficjalne

Jako że adaptacje serialowe i filmowe wszelkich gier wideo stały się w ostatnich latach bardzo popularne, CDPR również postanowiło spróbować swoich sił. Studio ogłosiło bowiem współpracę z Anonymous Content, które ma być odpowiedzialne za produkcję filmu lub serialu na podstawie Cyberpunka 2077.

https://twitter.com/CDPROJEKTRED_IR/status/1709940132328133085

Niestety żadne szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że film lub serial nie będzie wierny oryginalnej fabule, a opowie zupełnie nową historię osadzoną w świecie Cyberpunka.

Oprócz tego na ten moment trwają poszukiwania reżysera i obsady, a więc prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Jest jedynie ogólny zarys projektu. Co jednak ważne, to twórcy CDPR potwierdzili, że będą odgrywać ważną rolę w całej produkcji i będą sprawować pieczę nad wszelkimi pracami nad adaptacją.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy