w

Dlaczego animatroniki z traileru Five Night at Freddy’s mają czerwone oczy? Prawdopodobnie dlatego

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego animatroniki w nadchodzącym filmie z FNAFa mają czerwone oczy.


Kilka dni temu mieliśmy okazję zapoznać się z oficjalnym zwiastunem do nadchodzącego filmu z Five Nights at Freddy’s. Po samym trailerze mogliśmy zauważyć, że wiele rzeczy rzeczywiście się ze sobą zgadza i wygląda na to, że twórcy zadbali o szczegóły.

Fanom jednak nie spodobał się fakt, że animatroniki w nocy mają czerwone oczy, co nie zgadza się z tym, co było w grze. W oryginale były one czarne, co zdaniem ludzi o wiele bardziej przerażało i to właśnie ten fakt sprawiał, że animatroniki były po prostu straszne.

Ale jest na to wytłumaczenie?

Czerwone oczy u animatroników to praktycznie temat numer 1 wśród fanów FNAFa po wyjściu oficjalnego traileru. Wiele osób stwierdziło, że zmiana ich oczu na święcący się kolor czerwony to duży downgrade i że twórcy powinni to zmienić. Są jednak pewne przypuszczenia, dlaczego reżyserowie zdecydowali się na taki krok.

Tiktokowi detektywi tworzą już swoje teorie, a jedna z nich jest rzeczywiście bardzo prawdopodobna. Na tyle, że w ciągu kilku dni obejrzano ją już 3 miliony razy.

Video

TikTok: https://www.tiktok.com/@whoisthatonekid/video/7234737250192493870

W skrócie – jeśli spojrzymy na oficjalny plakat reklamujący film FNAFa, możemy zauważyć wszystkie animatroniki z czerwonymi oczami na fioletowym tle. Fani doskonale wiedzą, że ten kolor kojarzy się z Williamem Aftonem, inaczej Purple Guyem. Prawdopodobnie oznacza to, że czerwone oczy aktywują się w animatronikach w momencie, gdy są kontrolowane przez złoczyńcę, natomiast ich czarny kolor pokazuje, kiedy są kontrolowane przez ich dusze.

To prawdopodobnie dlatego twórcy zdecydowali się na taką zmianę w kolorystyce oczu animatroników. Mają one być przede wszystkim łatwiejsze w rozróżnieniu przez osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z FNAFem i zobaczą film po raz pierwszy w kinach. Aby jednak dowiedzieć się, czy teoria rzeczywiście jest prawdziwa, będziemy musieli jeszcze poczekać do października.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy