Dyrektorka Weems z Wednesday przechytrzyła wszystkich? Zakończenie serialu było zupełnie inne?

Seriale i filmy

Reklama

Najnowszy serial Netflixa ma w sobie naprawdę wiele tajemnic, ale raczej nikt by nie przypuszczał, że zakończenie może być zupełnie inne.


Wednesday to zdecydowanie hit tegorocznej jesieni. Serial o mrocznej i niezwykle sarkastycznej córce z rodziny Addamsów przebił nawet premierę najnowszego sezonu Stranger Things, jeśli chodzi o oglądalność. To naprawdę mocne osiągnięcie, ale tak naprawdę trudno się dziwić – w końcu reżyserem Wednesday był uwielbiany przez wszystkich Tim Burton.

Mimo że na pierwszy rzut oka fabuła, na której skupia się serial, wydaje się dość banalna – nastolatka ze szkoły dla dziwaków, która próbuje rozwiązać zagadkę tamtejszego miasta, odkrywa mroczne tajemnice szkoły, do której uczęszcza – to w najnowszym dziele Burtona znajduje się masa szczegółów, które są warte wspomnienia. Wielu z nich nawet nie zauważono.

Dyrektorka szkoły w Nevermore przechytrzyła wszystkich?

Reklama

Artykuł zawiera spojlery, także jeśli nie oglądaliście Wednesday bądź nie ukończyliście jeszcze serialu, zalecamy go pominąć.

Najnowsza Wednesday Netflixa zyskała masę fanów. Teraz wszyscy chwalą się swoimi cosplayami, próbują stworzyć swoją własną wersję kultowego tańca Wednesday, a nawet wymyślają teorie, które naprawdę mogą mieć sens. Jedna z nich ostatnio podbija TikToka, a chodzi dokładnie o teorię, która twierdzi, że dyrektorka Weems szkoły dla dziwaków w Nevermore prawdopodobnie przechytrzyła wszystkich, a także swoją własną śm*erć w ostatnim odcinku serialu. Jak to?

Reklama

Wszystko rozpoczyna się od lokaja rodziny Addamsów – Lurcha, którego powinien kojarzyć każdy fan tego serialu. W dziele Burtona pojawia się bardzo rzadko, bo zobaczyć możemy go jedynie w postaci kierowcy rodziny, a później jako tragarza bagaży Wednesday. Mimo to fani uważają, że odgrywa on znaczącą rolę w całym serialu, zwłaszcza na jego początku i samym końcu.

Według autora teorii najpierw należy przyjrzeć się Lurchowi z pierwszego odcinka. Tam jego wygląd podobno różni się od tego z ostatniego odcinka, a chodzi dokładnie o jego oczy. Na początku te są dość zaciemnione, jakby za pewną mgłą, zaś później ich kolor mocno się różni i są wtedy naprawdę wyraziste – widać nawet ich brązowy kolor. Co to może oznaczać?

Video

Teoria należy do stenseeditsz, ale zgadza się z nią coraz więcej osób. Wielu fanów również uważa, że dyrektorka Weems nie dałaby się tak łatwo „złapać”, jest na to po prostu zbyt inteligentna. Tak łatwa śm*erć do niej nie pasuje, więc coś musi być na rzeczy. A tylko ona w całym serialu potrafi się zmieniać w inną osobę i przybierać kształty.

I mimo że postać Lurcha jako lokaja Addamsów jest jedną z najbardziej tajemniczych w całym uniwersum, to wciąż może odgrywać znaczącą rolę w całym serialu. Być może reżyserowie już szykują podobny zwrot akcji na następny sezon?

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej