w

The Last of Us jako najpopularniejsza adaptacja gry wideo? Już prawie dogania Arcane

Ostatnie statystyki donoszą, że The Last of Us na HBO pobiło kolejne rekordy i staje się najpopularniejszą adaptacją gry wideo.


Można powiedzieć, że The Last of Us na HBO to odkrycie 2023 roku. Jeszcze rok temu wszelkie trailery zapowiadały się naprawdę obiecująco i jak się okazuje, HBO nie zawiodło.

Serial bije wiele innych tytułów na głowę, a zaciekawienie tytułem przychodzi z każdym kolejnym odcinkiem na platformie. Ostatnio źródła ujawniły, że TLOU powoli zbliża się do popularności Arcane, czyli serialu na Netflixie we współpracy z Riotem i League of Legends.

The Last of Us jako jedna z najlepszych adaptacji wszech czasów

JustWatch jest to popularny portal, który zbiera różne dane dotyczące największych platform streamingowych oferujących filmy i seriale w formie VOD. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawdzić dokładne informacje o interesujących nas tytułach, a także szybko przenieść się do obejrzenia go na platformie, na której się znajduje.

Jako że JustWatch na bieżąco monitoruje wszelkie dane, co jakiś czas możemy zobaczyć, jak radzą sobie poszczególne pozycje i dowiedzieć się na ich temat czegoś ciekawe. Dzięki temu z ostatnich danych jesteśmy w stanie stwierdzić, że The Last of Us wydawane przez HBO radzi sobie naprawdę nieźle i jest aktualnie jednym z najlepszych adaptacji serialowych gier wideo.

Ze źródła wynika, że przed TLOU z wynikiem 26% popularności plasuje się jedynie Arcane z 32%. Dopiero później Halo stoi na trzecim miejscu z jedynie prawie 12%. To oczywiście dotyczy seriali.

Jeśli jednak chodzi o filmy, to Uncharted z 19% jest najpopularniejszą adaptacją wszech czasów. Wciąż jednak w całym zestawieniu zajmuje miejsce za Arcane i The Last of Us.

Czy The Last of Us ma szansę przegonić Arcane? Wszystko zależy od tego, czy serial przyniesie jeszcze większą dozę ekscytacji w następnych odcinkach, która zwabi więcej osób. Na razie TLOU radzi sobie naprawdę dobrze, ale stabilnie, a warto przypomnieć, że na Arcane był ogromny szał, który się zwiększał z każdym kolejnym odcinkiem. Zresztą społeczność League of Legends jest naprawdę ogromna, więc jest w stanie utrzymać Arcane na tym poziomie jeszcze przez długi czas.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy