w

Tylko jeden aktor ze Stranger Things ma okazję na wygranie nagrody Emmy, “telewizyjnego Oscara”

Pomimo że Stranger Things to kopalnia wspaniałych aktorów, niestety tylko jedna osoba otrzymała okazję wygrania nagrody na Emmy.


Gala rozdania nagród Emmy to jedna z najważniejszych nagród w Amerykańskim przedsiębiorstwie kulturalnym, mająca miejsce co roku począwszy od 1949 roku. Według źródeł nagroda Emmy jest określana mianem „telewizyjnego Oscara”.

Emmy jest jedną z nagród EGOT, czyli czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA:

  • E – Emmy w zakresie telewizji i mediów strumieniowych,
  • G – Grammy w zakresie muzyki,
  • O – Oscar w zakresie filmu,
  • T – Tony w zakresie teatru.

Głosowanie na tegoroczne Emmy Awards rozpoczyna się 15 czerwca, a więc gala zaczęła już ujawniać nominacje. Wiele osób spodziewało się, że to właśnie Stranger Things zdominuje tegoroczne rozdanie, ale jak się okazuje – tylko jeden aktor zdołał zapisać się na liście nominowanych.

Kto ze Stranger Things został nominowany na Emmy?

Choć finał 4. sezonu Stranger Things miał miejsce prawie rok temu, a fani aktualnie oczekują najświeższych informacji odnośnie 5. części serialu, to według wielu osób ostatni sezon był najlepszym z dotychczasowych. To właśnie dlatego ludzie spodziewali się, że gala rozdania nagród Emmy zostanie zdominowana głównie przez obsadę tego kultowego serialu. Nic bardziej mylnego.

Niestety przez dość rygorystyczne zasady Emmy tylko jeden aktor mógł znaleźć się na liście osób nominowanych do nagrody. Został nim Dacre Montgomery, którego możecie kojarzyć w serialu jako Billy’ego. Co więcej, okazuje się, że Emmy nie zalicza całego 4. sezonu Stranger Things do rozdania nagród, ponieważ serial musi zostać wyprodukowany do końca 31 maja, aby zostać w całości zakwalifikowany.

Z tego wynika, że jedynie 2 odcinki 4. sezonu Stranger Things mogły zostać wzięte pod uwagę, a żeby serial został oznaczony w kategorii seriali dramatycznych, musi mieć przynajmniej 6 odcinków. To dlatego kategoria „Aktorstwo w serialu dramatycznym” stała się dla tej produkcji niedostępna na tegorocznym Emmy.

Jest jednak dobra wiadomość dla Stranger Things. Serial wciąż może wziąć udział w innych kategoriach, takich jak „reżyseria”, „pisanie” czy „aktorzy gościnni”. Aby zakwalifikować się do tej ostatniej, aktor nie może pojawić się w serii więcej, niż w 50% odcinków w sezonie. To dlatego Dacre Montgomery jako Billy Hargrove mógł zostać nominowany, ponieważ spełnia przesłanki.

Wygląda jednak na to, że Montgomery będzie miał ostrą konkurencję w swojej kategorii. Prognozy dotyczące innych nominowanych obejmują aktorów z The Last of Us, Better Call Saul czy Succession. To się jeszcze jednak może zmienić, więc warto czekać na oficjalne nominacje.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy