w

W jakim formacie najlepiej obejrzeć Avatar 2? IMAX, HFR, a może 3D?

Avatar

Jaki format Avatara będzie najlepszy w kinie? Który warto wybrać?


Druga część Avatara jest już gotowa i za kilka dni odbędzie się światowa premiera w kinach na całym świecie. Widzowie są już gotowi i z zapartym tchem czekają na kontynuację przygód bohaterów Pandory.

W jakim formacie obejrzeć film, aby najlepiej przeżyć emocje? Kina oferują ich kilka, a różnicę są widoczne gołym okiem. Nie chodzi tutaj jednak o dubbing lub napisy, a o jakość obrazu.

Avatar: Istota wody

Wydany w 2009 roku Avatar nadal jest świetną produkcją, której efekty wizualne przewyższają nawet świeżo wyprodukowane filmy. Druga część zapowiada się na jeszcze lepszą i została wykonana w technologii umożliwiającej oglądanie w niesamowicie wysokiej jakości. Jednak aby tego doświadczyć, trzeba wybrać odpowiedni format w kinie.
Film został stworzony pod technologię w IMAX w 3D i to właśnie w takim formacie będzie on wyglądał najlepiej. Z jakiego powodu? James Cameron zapewnił, że prezentacja filmu w IMAX będzie miała proporcje 1,90:1 – oznacza to, że widz zobaczy więcej, ponieważ ekran jest wyższy i przeznaczony pod format PLF, taki jak właśnie IMAX.
Dodatkowo do nakręcenia filmu 3D użyto kamery Sony CineAlta Venice 3D, która posiada certyfikat IMAX. Trudno więc będzie znaleźć inny film prezentujący się w trójwymiarze tak dobrze. Drugą najlepszą opcją w 3D jest 4K, HFR oraz dźwięk HDR i Dolby Atmos. Uznawany jest on nawet za lepsze od tego z IMAX, ale obraz nie będzie już taki duży.
Są to więc najlepsze wybory dla fanów chcących przeżyć film w 100% i doświadczyć niesamowitych wrażeń podczas jego oglądania. Warto więc sprawdzić na stronie kina repertuar i zarezerwować odpowiednią salę kinową.
DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy