w

Widzowie S*x Education mogą czuć się bardzo zawiedzeni. Chodzi o Maeve i jej udział w serialu

Emma Mackey, znana ze swojej kultowej roli Maeve w S*x Education, potwierdziła swoje odejście z serialu.


S*x Education to jeden z najpopularniejszych serialów na Netflixie, który liczy już całe 3 sezony, a 4. jest w drodze i ma się pojawić w tym roku. Co więcej, twórcy zaczęli mówić już nawet o kontynuacji i kolejnym – 5. sezonie.

Co jednak ważne, to 4. sezon jest ostatnim, w którym zobaczymy jedną z głównych bohaterek serialu – Maeve. Emma Mackey bowiem zdradziła, że kończy swoją przygodę z S*x Education i nie pojawi się w nim więcej.

To koniec pewnej ery S*x Education

7,6 gwiazdek na 112 tysięcy ocen – tak prezentuje się ogólna opinia na Filmwebie, jeśli chodzi o jeden z najpopularniejszych serialów na Netflixie skierowanych do młodzieży. S*x Education opowiada przede wszystkim o nastoletnim Otisie, który próbuje naśladować swoją mamę terapeutkę, zaś Maeve jako zbuntowana koleżanka zaczyna udzielać mu różnych porad na tle seksualnym.

Okazuje się, że 5. sezon serialu, który jest dopiero w planach, odbędzie się bez tej drugiej bohaterki.  Poinformowała o tym sama aktorka – Emma Mackey – kiedy odpowiadała na pytania prasy po wczorajszym zdobyciu nagrody „Wschodzącej gwiazdy” BAFTA. Zapytana, czy wróci jako Maeve w 5. sezonie S*x Education, roześmiała się i odpowiedziała:

Sezon 5? Właśnie skończyłam czwarty w zeszłym tygodniu! Nie, nie sądzę, że będę w sezonie 5. Pożegnałam się z Maeve.

Aktorka już wcześniej zresztą mówiła, że w nadchodzącym 4. sezonie będzie pojawiała się na ekranie znacznie rzadziej. Emma nie podała konkretnej przyczyny odejścia z kultowego serialu, jednak wiadomo, że w ostatnim czasie jest bardzo zajęta.

Dołączyła bowiem do obsady filmu, który jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w ostatnim czasie – Barbie. Emmę Mackey będziemy mieli okazję zobaczyć w roli Grety Gerwig zaraz obok takich gwiazd jak Margot Robbie jako tytułowa Barbie i Ryan Gosling jako Ken.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy