w

Wiedźmin: Pogromca Potworów jest pełny genialnych easter eggów. Posłańcem jest tutaj “Dehael”

Mały Easter Egg w grze mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów.


Od kilku tygodni gracze spędzają dużo czasu w mobilnej wersji przygód Wiedźmina. Tym razem możemy stworzyć swoją własną postać i z telefonem w ręku ruszyć na ulice, do parku bądź gdziekolwiek zechcemy.

Okazuje się, że gra już na początku fabuły skrywa małą ciekawostkę, którą dostrzec może tylko osoba nieco bardziej skupiona na szczegółach. Jest to nawiązanie do popularnej firmy kurierskiej.

DHL w Wiedźminie

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas zamawia swoje zakupy kurierem i raczej nie ma w tym nic dziwnego. Kilkaset lat temu również byli kurierzy, których określano mianem gońców lub posłańców. Jeden z nich ukazany został w mobilnej grze od studia Spokko z grupy CD Projekt Red.

Podczas trwania fabuły gry dostajemy zadanie znalezienia płodu endriagi. W tym celu musimy pokonać kilka potworów, aby następnie otworzyć tajemniczy “kokon”. W środku jednak znajdujemy wygadanego chłopaka o ciekawym imieniu Dehael.

Oprócz tego warto jest zwrócić uwagę na jego strój. Żółć i czerwień to właśnie charakterystyczne barwy firmy DHL. Mamy więc trzy wskazówki, które podpowiadają, że chodzi o firmę kurierską:

  • Imię (Dehael),
  • Strój,
  • Posłaniec.

Pozostaje jednak pytanie, dlaczego to właśnie do DHL postanowili nawiązać twórcy? Okazuje się, że odpowiedź jest bardzo prosta – od 18 grudnia 2019 roku CD Projekt RED rozpoczęło współpracę z DHL Express.

Niewykluczone, że w grze znajduje się jeszcze więcej ciekawostek, które tylko czekają na odkrycie.