w ,

Wydarzenia, balans, nowi bohaterowie, ekskluzywne skórki i wpływ Wild Rift na League of Legends

Riot Games

Jak będzie zmieniać się nowa gra mobilna Wild Rift? Czy zmiany balansu bohaterów będą miały wpływ na League of Legends?


Zainteresowani najnowszą produkcją Wild Rift od Riot Games, gracze zadają ogromną ilość pytań. Okazuje się, że deweloper postanowił odpowiedzieć na większość z nich, tym samym zaspakajając ciekawość fanów.

Czy Wild Rift wpłynie na League of Legends?

Gra mobilna nie może być tak samo skomplikowana jak jej wersja na PC. Wynika to z ograniczenia sprzętowego, którym jest mały ekran telefonu i znajdujący się na nim kontroler. Twórcy musieli zmienić i przystosować kilka umiejętności, ale nie będziemy musieli uczyć się gry na nowo. Obecna mapa Wild Rift i umieszczone na niej struktury, cele w dżungli różni się od Summoner’s Rift, ale w bardzo niewielkim stopniu. Celem Riotu jest podtrzymanie podobnego poziomu na obu mapach.

Obecnie testowane jest wprowadzenie Duszy Smoków dla WR.

W przypadku bohaterów autorzy starają się na utrzymanie autentycznych doświadczeń, jak w wersji komputerowej. Oznacza to, że grając Ashe, Ahri lub jakąkolwiek inną postacią będziemy już wiedzieć, co robi i nie będziemy zmuszeni do uczenia się umiejętności ponownie. To samo tyczyć się będzie nowych i wprowadzonych w przyszłości championów, ale nie zawsze. Rioter zajmujący się balansem i rozgrywką twierdzi, że mobilna wersja jest idealnym miejscem do eksperymentowania z nowymi pomysłami i ulepszeniami. W niektórych przypadkach, jeżeli zespół zajmujący się LoLem stwierdzi, że podobają im się zmiany w Wild Rift, mogą one zostać wprowadzone w wersji na PC i odwrotnie.

Natomiast jeżeli chodzi o równowagę, obie gry będą balansowane całkowicie inaczej. Wynika to z małych i większych różnic bohaterów oraz platformy.

Ekskluzywni bohaterowie i skórki

Wszystkie obecne na ten moment skiny i postacie w Wild Rift są zaczerpnięte z League of Legends. Okazuje się jednak, że tak nie będzie zawsze. Pracownicy mają kilka pomysłów, które zamierzają wprowadzić i być może w przyszłości w mobilnej grze zobaczymy coś, czego nigdy nie widzieliśmy na Summoner’s Rift.

ZOBACZ – Małe Legendy zostaną na ARAMie. Riot pod naporem krytyki cofa swoją decyzję o ich usunięciu

Wspólne wydarzenia w League of Legends i Wild Rift

Riot Games stara się wprowadzać dużą ilość eventów i okazji do świętowania. W mobilnej wersji nie będzie inaczej i gracze będą mogli również w nich uczestniczyć. Jeden z Rioterów twierdzi, że czasami będą one synchronizowane i wprowadzane w tym samym czasie. Pamiętajmy jednak, że nagrody, prezenty i dodatki mogą być całkowicie inne.

Lektor podzielony na regiony

Każdy gracz League of Legends doskonale wie, że gra dostępna jest w wielu wersjach językowych i możemy usłyszeć komentarz do meczu w praktycznie każdym języku, ale co z Wild Rift i lektorem znajdującym się w grze?

Okazuje się, że Riot pragnie powtórzyć zabieg z wersji na komputer i w zależności od tego, jaki język wybierzemy, lektor w grze będzie mówić w tym języku. Ten element zostanie dodany w przyszłości, w dalszej fazie testów.

ZOBACZ – Karty z darmowymi skinami do LoLa w ramach dropów. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Voice Chat

Od wielu lat społeczność LoLa podzielona jest na tych, którzy pragną czatu głosowego i na tych, którzy kompletnie go nie chcą. Riot zdecydowało się na dodanie komunikatora, ale tylko dla grup umówionych, czyli z sojusznikami, których zaprosiliśmy do poczekalni. Twórcy Wild Rift planują wprowadzenie tego dodatku w przyszłości na podobnej zasadzie, jak ten obecnie znajdujący się w Lidze na PC.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends