w

Wpadka Riotu ujawnia, że nowa postać może wejść do LoLa już za 2 tygodnie. Wszystko, co o niej wiadomo

Nowy bohater ma już własne miejsce w Champion Select. Oto zbiór wszystkich informacji na jego temat.


Po najnowszej łatce 10.14 dla PBE, która została wprowadzona 23.06.2020, społeczność zauważyła puste okno w ekranie wyboru bohatera. Prawdopodobnie zostało ono dodane pod nową postać.

Zapowiedź nowych bohaterów rozbudza wyobraźnię fanów już od kilku miesięcy. W tym roku twórcy postanowili podejść do sprawy nieco inaczej i wspomnieli o nadchodzących championach długo przed ich wydaniem. Zapowiedzi była cała masa, gracze starali się połączyć puzzle i zgadnąć, kim są tajemnicze postacie.

Oto zbiór wszystkich informacji, jakie ujawniono do tej pory. Od najnowszych przesłanek, po wypowiedzi Rioterów, zwiastuny, grafiki i tajemnicze opisy.

Tajemnicze okienko przy wyborze bohatera

Przez wiele lat praktycznie każdemu nowemu bohaterowi towarzyszą przeróżne zapowiedzi. Od zmiany lektora i komentowania gier przez Aurelion Sola, po tajemnicze zaproszenie od Setta. Czasami jednak zdarzają się wpadki i przecieki, czym może być nowe okno na PBE.

Możliwe, że jest to zwykły błąd i niedopatrzenie programistów lub celowy zabieg przygotowujący do nowej postaci.

Oficjalne informacje od Riotu potwierdzają, że ma ona zostać wydana już niedługo podczas trwania letniego wydarzenia, które zacznie się prawdopodobnie na krótką chwilę po zakończeniu eventu High Noon 9 lipca o 22:00. Co ciekawe, na dzień wcześniej zaplanowana jest aktualizacja oznaczona numerem 10.14, która obecnie testowana jest na PBE.

Według spekulacji graczy to właśnie wtedy nowy bohater zostanie ujawniony, pokazany graczom i trafi na serwer testowy, aby po sprawdzeniu mógł znaleźć się na tych oficjalnych w patchu 10.15.

ZOBACZ – Wszystko, co trzeba wiedzieć o powrocie Nexus Blitz. Nowa mapa, nowe głosy, nagrody, wydarzenia i więcej

Sposób odblokowywania nowego bohatera

Riot wspomniał, że twórcy planują testowanie nowych sposobów na odblokowanie bohaterów. Pierwszym takim eksperymentem była wizytówka Setta, która pojawiła się w grze już jakiś czas temu. Twórcy wypowiedzieli się, że takich zabiegów będzie więcej, ponieważ aktualny system jest już dość przestarzały.

Uważamy, że proces odblokowywania bohaterów, który stosujemy, powoli się starzeje i próbujemy odkryć nowe podejście do tego tematu. Wizytówka Setta była naszym pierwszym testem pod tym względem i planujemy przetestować coś nowego również w tym roku.

Nie wiadomo dokładnie, czy będzie to znów coś w rodzaju wizytówki, zbiór misji, a może jeszcze inny system, którym Riot zaskoczy swoją społeczność. Jednak warto mieć na uwadze, że nowy bohater być może będzie odblokowywany zupełnie za darmo.

ZOBACZ – Który bohater LoLa na 100% otrzyma skórkę jeszcze w tym roku? Lista postaci

Zapowiedzi nowego zabójcy – zamaskowany asasyn

Jednym z nachodzących bohaterów ma być zamaskowany asasyn, którego wygląd w pewnym stopniu został ujawniony na jednej z grafik od Riotu. Przez ostatnie dni pojawiło się wiele ciekawych informacji na jego temat.

Rioterem odpowiedzialnym za tę postać będzie EndlessPillows, który zaprojektował:

 • Xayah
 • Rakana
 • Pyke’a
 • Yuumi
 • rework Mordekaisera

Twórcy ujawnili tajemniczy opis, który zdradza co nieco na temat nadchodzącej postaci:

ACH…! Cz-czy zasnąłem? Czy to sen? Ostatnie, co pamiętam, to fioletowy pył i odgłos, jakby ktoś odpełzał.

Gdzie ja jestem? Czuję w sobie jakąś obecność — czegoś mrocznego, ale uśpionego. Czegoś, co ujarzmiłem. Czy ta zamaskowana postać w oddali to… ja?

Trzymam dwie bronie. Poznaję jedną z nich, a obecność wewnątrz mnie rozpoznaje drugą. Przekształcam swój narastający gniew w coś zimnego, jakby w mojej dłoni pojawiła się stal. Nagle czuję duchowe przyciąganie ze strony zamaskowanej sylwetki — ode mnie? Przyciąganie staje się szarpnięciem i czuję, jak moja podświadomość jest wciągana do mojego ciała, coraz szybciej, aż…

W nie wpadam!

Póki co o postaci wiadomo następujące rzeczy: będzie to zabójca utrzymany w mrocznej, zimnej i tajemniczej tematyce. Będzie posiadał dwie bronie oraz będzie budowany pod AD.

Rioterzy wypowiedzieli się także na temat tego, na jakiej pozycji będzie grana postać. Okazuje się, że poza midem bohater odnajdzie się także na topie.

Testujemy i balansujemy go wokół środka, ale wydaje mi się, że będzie całkiem grywalny również na topie.

Jego twarz prezentuje się następująco (wersja oficjalna oraz grafika rozjaśniona przez jednego z graczy):

Najpopularniejsze teorie o zamaskowanym zabójcy dotyczą ujawnienia kolejnego Darkina (zobacz: Kim może być nowy zamaskowany asasyn w League of Legends?). Jeśli tak się stanie, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że nowy Darkin będzie dopełnieniem teorii o jeźdźcach Apokalipsy (zobacz: Darkini w League of Legends jako jeźdźcy Apokalipsy. Czy kolejny z nich będzie reprezentować głód?).

Inną ciekawą teorią jest założenie, że nowy bohater to zmarły przed laty brat Yasuo – Yone. Istnieją ku temu pewne przesłanki oraz easter egg, który pojawił się w grze i dotyczy skórki Nightbringer Yasuo. Ten mały smaczek w pewien sposób łączy obie teorie, sugerując, że brat Yasuo może powrócić jako demon/Darkin, który będzie szukał zemsty. Więcej na temat teorii związanych z Yone można przeczytać tutaj: Easter Egg w League of Legends zapowiada powrót brata Yasuo – Yone?, Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu? Gracze mają śmiałą teorię.

Nowa junglerka – zapowiedź jej umiejętności i teorie na jej temat

Kolejną zapowiedzianą przez Riot postacią będzie junglerka. Twórcy wypowiedzieli się na jej temat w bardzo niejasny i tajemniczy sposób, sugerując, że bohaterka będzie bardzo nieśmiała.

I tyle! Nie powiem już nic więcej…. Ale może, ewentualnie… Uda się nam ją znaleźć! Tylko bądźcie cicho, bo jest bardzo nieśmiała, a jeśli ją przestraszymy, stanie dęba i da drapaka, a nasza wizja zacznie się rozmazywać… i… rozmywać. Wszystko wokół nas zwolni… NIE! Nie możemy zasypiać! Ale… jest tak przytulnie i bezpiecznie… muszę… spać…

Z oficjalnych zapowiedzi dowiedzieć się można, że

 • bohaterka będzie mogła rozpoczynać teamfighty,
 • będzie miała mechanizmy ucieczki,
 • będzie miała średni zasięg,
 • jej umiejętności pozwolą na usypianie przeciwników.

Riot pokazał także jedną z umiejętności. Póki co nie wiadomo, jak będzie działać i co będzie robić. Na krótkiej animacji widać toczącą się kulę, która po przemieszczeniu się w wybranym kierunku rozbija się po kontakcie ze ścianą.

Ryan Mireles, czyli Riot Reav3, wypowiedział się na temat nowej junglerki w następujący sposób:

Gracze preferujący pozycję junglera już od pewnego czasu czekają na nowego bohatera i tak się składa, że wkrótce będziemy coś dla nich mieli! W ostatniej aktualizacji powiedziałem wam, że nie mogliśmy zdecydować, czy nowy jungler ma być zabójcą czy zwadźcą, ale gdy rozwiały się ostatnie strzępy snów, zobaczyliśmy zwadźcę o średnim zasięgu, który radośnie wpada w samo centrum akcji, a potem z niego wypada!

Za umiejętności i gameplay nowej bohaterki odpowiedzialny jest Maxw3ll, który współpracował przy tworzeniu Yuumi oraz reworkował Blitzcranka i Zaca.

O nowej junglerce również powstały liczne teorie. Najpopularniejszą z nich była ta o Faey, dziewczynie z Ionii, która specjalizowała się w strzelaniu z łuku (zobacz: Faey z może być nowym bohaterem LoLa? Kim jest i dlaczego właśnie ona?). Część informacji od Riotu faktycznie pasuje do bohaterki jednego z opowiadań, jednak niestety teoria ma pewne luki. Nie wiadomo także, czy nowa junglerka będzie człowiekiem, równie dobrze może być mistyczną istotą, duchem lub człekokształtnym mieszkańcem Ionii, która jak wiadomo znana jest z tajemniczej magii i nadprzyrodzonych istot.

Wygląd Faey z opowiadania Riotu

Po tym, jak jeden z Rioterów potwierdził, że na kartach Legends of Runeterra znajdują się przyszłe postacie League of Legends (zobacz: Riot potwierdza, że karty Legends of Runeterra będą nowymi bohaterami w League of Legends), część graczy zaczęła doszukiwać się, kto z grafik z LoR jest tajemniczą junglerką. Pasujących postaci jest co najmniej kilka (biorąc pod uwagę fakt, że postać może być zarówno człowiekiem, jak i magiczną istotą). Najpopularniejszą teorią jest to, że nowa junglerka będzie miała wizerunek podobny do karty Greenglade Caretaker:

ZOBACZ – Które przedmioty w League of Legends są najpopularniejsze? Zaskakujący ranking

Nowy ADC w League of Legends – kim będzie?

Po omówieniu zapowiedzi asasyna grającego na midzie i topie oraz tajemniczej junglerki przyszedł czas na strzelca. Kim będzie nowy ADC? Na chwilę obecną wiadomo jest, że za gameplay odpowiedzialny jest Squad5, który wcześniej stworzył:

 • Iverna
 • Ornna
 • Sylasa

oraz był odpowiedzialny za reworki Fiddlesticksa i Diany.

Blake ‘Squad5’ Smith pracujący nad projektowaniem nowego ADC postanowił nieco podsycić ciekawość graczy. Zasugerował, że nowy strzelec będzie bardzo irytujący.

Lubicie śmiać się niebezpieczeństwu w twarz? Lubicie łączyć umiejętności i tworzyć nowe stylowe kombinacje? Czy ekscytuje was pomysł wskoczenia w sam środek walki, odpalając wir ostrzy i kul, i wyskoczenia z niej, gdy jesteście prawie ledwie żywi?

Jeśli odpowiedzieliście „tak” na którekolwiek z tych pytań, być może wypuszczamy tego bohatera właśnie dla was…

Według zapowiedzi nowy ADC będzie agresywny i już po samym opisie można wywnioskować, że nie będzie zwyczajnym, stojącym za plecami wszystkich tanków carry. Rioter nie ukrywał swojej ekscytacji:

Jestem naprawdę podekscytowany moim kolejnym (bohaterem). Wszyscy będziecie na mnie tacy źli.

Podsumowując wszystkie dostępne informacje na temat nowego strzelca:

 • Gra nim będzie wymagała częstego podejmowania ryzyka.
 • Postać ma posiadać wiele różnych kombinacji w używaniu umiejętności.
 • Dostępna ma być nowa umiejętność, która pozwoli uciec z pola walki bez dodatkowej utraty życia.
 • Na udostępnionym zwiastunie pojawiają się: F, E, D, C, B, A, S. Trudno powiedzieć, czy to jego imię, czy może coś innego. Na pewno najbardziej wyróżniona jest ostatnia litera – “S”.

W przypadku nowego ADC nie powstało zbyt wiele znanych teorii. Riot nie udostępnił aż tak wiele przesłanek, które pasowałyby do jakiejś pojawiającej się w lore postaci. Trudno też dopasować informacje o strzelcu już poprzednich fanowskich teorii. W zasadzie strzelcem mogłaby być także wspomniana wcześniej Faey (szczególnie że jej bronią jest łuk). Jednak tak naprawdę nie wiadomo nawet, jakiej płci będzie nowy bohater.

ZOBACZ – Bilgewater z League of Legends stworzone w Unreal Engine 4. Jak to wygląda?

Bohaterowie, o których wiadomo najmniej – mag oraz support

O nadchodzącym magu i supporcie wiadomo najmniej. Riot nie podzielił się póki co żadnymi grafikami koncepcyjnymi, zapowiedziami czy easter eggami ukrytymi w grze. Pewne jest jednak, że twórcy planują wydać takich bohaterów jeszcze w tym roku, więc najprawdopodobniej trwają prace nad ich tworzeniem. Wiadomo również, że nadchodzący support będzie pełnił rolę obrońcy.

Rioterzy zdradzili, kto będzie pracował nad konkretnymi postaciami.

W przypadku supporta – tanka jest to Stashu, który zaprojektował w przeszłości bohaterów takich jak Qiyana i Aphelios. Odpowiedzialny był również za następujące reworki:

 • Fiora
 • Vladimir
 • Talon
 • Evelynn
 • Cassiopeia

Nad projektem najnowszego maga czuwać będzie Jag, który jest twórcą Kai’Sy i Camille. Pracował również nad reworkami Luciana i Aatroxa.

Jak w tym przypadku wygląda wyszukiwanie pasujących bohaterów w Legends of Runeterra? Tym razem możliwości jest naprawdę dużo, ponieważ karcianka pełna jest wszelkiego rodzaju czarodziejów czy wojowników. Czy ktoś z nich zostanie przeniesiony do League of Legends? Trzeba uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać kolejnych zapowiedzi od Riotu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends