w

Bug w Apex Legends sprawia, że pułapki Caustica przemieszczają się

Reklama

Nowy zagadkowy błąd powoduje, że Pułapki gazowe Nox Caustica działają niezależnie.

Reklama


Caustic trafił do produkcji Respawn z zestawem umiejętności opartym całkowicie na truciu wrogów szkodliwym gazem i zadawaniu obrażeń w czasie. Czasem jednak pułapki gazowe Caustica zaczynają żyć własnym życiem, co sprawia, że niektórzy gracze łapią się za głowę.

Błąd podczas transmisji ITSSKITZ

20 marca podczas transmisji z gry Apex Legends w momencie, kiedy w grze pozostało zaledwie 11 składów, streamer rzucając pułapkę gazową na pobliski próg, został oszołomiony, gdy obiekt, który powinen utrzymywać swoją pozycję, natychmiast zaczął się poruszać.

What kind of sorcery is this?
byu/itsskitz inapexlegends

ZOBACZ – Przepustki w League of Legends sprawiają, że gracze są “wypaleni”? Porównanie przepustek w różnych grach

Wpatrując się w pułapkę przemieszczającą się wzdłuż ulicy, gracz nie mógł uwierzyć w to, co widział.

„Okej, widziałem już wszystko. Wystarczy na dzisiaj” – zażartował, zanim zdjął zestaw słuchawkowy i odszedł od biurka z komputerem.

Pułapka początkowo zaczęła zmierzać w kierunku gracza, a następnie zaczęła się od niego oddalać w zupełnie innym kierunku.

ZOBACZ – Streamer nadepnął przeciwnika w COD Warzone i pobiegł dalej, kompletnie go nie zauważając

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób można reprodukować błąd, ale istnieje spora szansa, że sprowadza się to do interakcji między geometrią mapy a pułapką. Część z niej mogła stać na jednym stopniu, a reszta na innym.

Z racji, że twórcy nie wyrazili swojego zdania na temat błędu, może minąć trochę czasu, zanim zostanie wprowadzona poprawka. Mimo wszystko błąd jest raczej zabawny niż szkodliwy, a przypadkowe natrafienie na niego nie jest wcale proste.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends