w

Youtuber pokazuje problemy z hitboxami Octane’a i Revenanta w Apex Legends

Reklama

Mimo że Respawn zadeklarował, że problem hitboxów został naprawiony, youtuber pokazuje, że jest inaczej.

Reklama


Po tym, jak gra została wydana w lutym 2019, graczom nie zajęło długo dostrzeżenie problemów, z jakimi borykała się gra w kwestii hitboxów. W ostatnim czasie na kanale Youtube o nazwie The Gaming Merchant pojawił się filmik pokazujący aktualne problemy z hitboxami w grze.

Czy hitboxy w Apex Legends są niesprawiedliwe?

Filmik youtubera jednoznacznie pokazuje problemy z hitboxami legend takich jak Octane czy Revenant. Prowadzi to do drastycznego osłabienia postaci w rozgrywkach na wyższym poziomie.

Przewaga tego rodzaju jest czymś, z czym żaden gracz nie chciałby mieć do czynienia. W przeszłości studio postanowiło skorygować problem, dodając dodatkową redukcję obrażeń legendom takim jak Caustic czy Gibraltar, jednocześnie sprawiając, że legendy takie jak Wraith czy Lifeline będą bardziej podatne na obrażenia.

Nawet jeśli rozwiązania te nie były idealne, były one wystarczające, aby jakość gry znacznie się poprawiła. Jednak w filmiku badającym hitboxy postaci okazuje się, że problemy dalej mają miejsce – zwłaszcza w przypadku Revenanta czy Octane’a.

Reklama

Poniżej przedstawione jest zdjęcie porównujące hitboxy wszystkich legend aktualnie znajdujących się w grze.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=EG2wN4RQX4w

ZOBACZ – Przecieki kolejnych skórek Apex Legends do aż czterech legend

Revenant został wydany wraz z modyfikatorem otrzymywanych przez niego obrażeń identycznym jak w przypadku Wraith i Lifeline ze względu na wąskie elementy jego modelu. Mimo to okazuje się, że hitbox postaci ma o wiele więcej pikseli niż inne legendy.

W przypadku Octane’a problem dotyczy hitboxów dookoła jego głowy, który ewidentnie jest za duży w stosunku do modelu. Również pod jego prawą ręką jest spory fragment, gdzie może zostać trafiony, mimo że nie ma tam jego ciała.

W przypadku Wattson można zaobserwować hitbox pomiędzy jej nogami, gdzie mimo że nie powinna, zostaje ona trafiona w około 90% przypadków.

Deweloperzy jak dotąd nie odnieśli się do zarzutów i nie podzielili się z graczami żadnymi planami.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends