w

Czwarta seria rankingowa Apex Legends. Piąty sezon przyniesie nowe zadania?

Oczekiwane usprawnienia, system zadań i czwarta seria rankingowa w Apex Legends – wszystko to już 12 maja.


Piąty sezon może być naprawdę sporym powiewem nowości w Apex legends. Każdy z nich jak dotąd przynosił ze sobą nową legendę i broń, ale starszym graczom brakowało czegoś naprawdę świeżego. W tym sezonie wszystko może się zmienić za sprawą zapowiedzianych nowości.

Nowe usprawnienia i system zadań

O systemie zadań wiadomo stosunkowo niewiele, ale już dziś można powiedzieć, że gracze są naprawdę podekscytowani na wieść dodania tego rodzaju nowości do gry.

Wraz z rozpoczęciem Sezonu 5 Apex Legends 12 maja do gry wprowadzony zostanie nowy tryb Zadań, w trakcie których gracze będą zarówno polowali na skarby, jak i odkrywali tajemnice podczas każdego następnego sezonu. A ci, którzy podejmą się Zadań i dotrą do końca podróży, zostaną sowicie nagrodzeni.

Usprawnieniem, którego brakowało naprawdę wielu graczom narzekającym na problemy z serwerami Apex Legends, jest możliwość ponownego połączenia się do rozgrywki, która zostanie dodana do gry wraz z sezonem 5.

ZOBACZ – Czy sklep w Apex Legends potrzebuje zmian? Stanowisko graczy w temacie

Liga rankingowa czwartej serii

Jak bedzie wyglądała kolejna seria rankingowa? Dość podobie do aktualnej. Twórcy nie przewidują większych zmian, gdyż uważają, że aktualny podział serii, punktacja, koszta PR i asysty działają sprawnie. Zamiast w nie ingerować, preferują oni bacznie obserwować postępy rankingowe w kolejnych seriach.

Otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących odpuszczania przegranej w kilku poprzednich sezonach, postanowiliśmy więc wyjaśnić system dokładniej.

Ze względu na wspomniane powyżej pytania, twórcy postanowili zmienić nieco ekran opuszczania rozgrywki, który będzie jasno informował, kiedy gracz straci punkty, a kiedy nie.

Twórcy wyjaśniają również na czym polega na czym polega system odpuszczenia przegranej, za sprawą którego gracz, który miałby stracić punkty rankingowe, nie straci ich.

  1. Gdy dobrani gracze opuszczą grę (w przypadku kolegów z drużyny nie otrzymujesz odpuszczenia przegranej)
  2. Gdy rozpoczniesz sekwencję zrzutu, ale twoja drużyna nie ma przynajmniej trzech innych członków.
  3. Gdy nastąpi niespodziewane wyjście z gry. Istnieje pewne ograniczenie w przyznawaniu odpuszczeń przegranej.

ZOBACZ – Gracze Apex Legends proponują zmiany, które pomogą każdemu. Ping, licznik obrażeń i wyciszenie

Gdy gracz po raz pierwszy doświadcza niespodziewanego wyjścia z gry w czasie serii rankingowej, które mogłoby zostać uznane za jej porzucenie (np. w przypadku problemów z połączeniem), przyznane zostanie odpuszczenie przegranej.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, musimy zadać pytanie: czy gracz doświadczył już w ciągu ostatnich 24 godzin niespodziewanego wyjścia, które można uznać za porzucenie gry? Jeśli nie, otrzyma on odpuszczenie przegranej. Jeśli tak, odpuszczenie zostanie przyznane, jednak będzie zanotowane jako „wykorzystanie odpuszczenia na porzucenie gry”.

Gracz może wykorzystać odpuszczenie przegranej maksymalnie 3 razy w ciągu serii. Gdy limit zostanie wyczerpany, dalsze nieoczekiwane rozłączenia, które można uznać za porzucenie, będą odpowiednio karane (zerowy przyrost PR, kara PR, czasowe zablokowanie dołączania do gier).

 

DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends