w

Dziwaczny bug Apex Legends wyeliminował połowę składów już na samym starcie gry

Gracze Apex Legends napotykają nowy problem, który rujnuje mecze, zanim te się rozpoczną.


Chociaż w ostatnim sezonie Apex Legends pojawiło się wiele zmian, przyciągających starych graczy nową zawartością, a fani dostają to, czego chcą, dzięki trybom i mapom, nie obyło się bez problemów.

Kolejny błąd znaleziony przez graczy

Gracze regularnie napotykają błędy – od tych dość dużych, uniemożliwiających fanom rozgrywanie meczów, po małe zająknięcia, z których każdy po fakcie ostatecznie będzie się tylko śmiał.

Jeden z graczy pokazał zupełnie nowy błąd polegający na eliminacji połowy składów w momencie, kiedy gracze chcą dołączyć do gry.

Jak widać na filmie, błąd powoduje, że statek, który ma przelatywać nad mapą, pozostaje w jednym miejscu. Po kilku chwilach każdy gracz, który na nim pozostał, jest wyrzucany już poza mapą, skąd praktycznie nie ma szans powrotu na nią i lot dla graczy kończy się odpadnięciem z rozgrywki.

Server lag killed more than half the lobby from apexlegends

ZOBACZ – Wydarzenie “Obyczaje przodków” i tryb duo nadchodzą do Apex Legends

Początkowo pojawiły się podejrzenia, jakoby błąd miał być powiązany z mapą, lecz inny gracz potwierdził, że napotkał na niego również podczas gry na mapie Kings Canyon.

Oba przykłady pokazują, że problem może okazać się dość poważny i jeśli nie zostanie on rozwiązany, z łatwością może rujnować coraz więcej gier. Dotychczas Respawn nie odniosło się do błędu.