w

Twórcy wyjaśniają, dlaczego są przeciwni trybowi solo w Apex Legends

Tryb solo był dostępny podczas eventu Iron Crown w zeszłym roku. Od tego czasu gracze nalegają na wprowadzenie go na stałe.


Mimo że Respawn ogłosił wprowadzenie duetów i mapy Kings Canyon jako stałej funkcji w nadchodzącym wydarzeniu Bloodhounda, nadal nie ma planów odnośnie trybu solo. Deweloperzy ze studia Respawn uważają, że solówki nie powinny trafić do gry.

Dlaczego tryb solo nie pasuje do Apex Legends?

Wypowiedź dewelopera powinna wyjaśniać wszelkie spekulacje fanów na temat solówek. Respawn nie doda ich do Apex Legends, aby zapewnić graczom zdrowsze wrażenia. Bycie solo nie wpasowuje się do modelu Apex Legends, ponieważ gra była tworzona, aby grać w zespole.

Wszystko, od projektu mapy, dystrybucji łupów, po umiejętności legend itp., jest dostosowywane, mając na uwadze trzyosobowe składy. Mimo że gra jest fpsem, to umiejętności postaci dzielą je na klasy wsparcia, dps, zwiadowców i tanki.

ZOBACZ – Wydarzenie “Obyczaje przodków” i tryb duo nadchodzą do Apex Legends

Z tego powodu mogłaby zostać zabita różnorodność i klasy, które opierają się na walkach drużynowych i wsparciu sojuszników zostałyby szybko porzucone.

Dlaczego gracze chcą trybu solo?

Z drugiej strony gracze dalej nie zgadzają się z opinią dewelopera na temat solówek i wspominają o losowych osobach, którze nie zawsze trzymają się razem z drużyną. Każdy co najmniej raz doświadczył sytuacji, gdzie jego dobrani sojusznicy wyskoczyli solo i zostali powaleni już na samym początku gry.

ZOBACZ – Przecieki Apex Legends ujawniają finishery najnowszej legendy, która pojawi się niedługo w grze

Sytuacje tego typu sprawiają, że poszkodowana drużyna do samego końca będzie musiała mierzyć się z trzyosobowymi składami. Czasami też gracze nie komunikują się z kolegami z drużyny i robią swoje, a w takich sytuacjach drużyna również jest postawiona w ciężkiej sytuacji.

Mecze rankingowe w połączeniu z wyżej wymienionymi problemami są powodem, dla którego gracze praktycznie błagają Respawn, aby dodać tryb solo do gry. Pomimo tego wszystkiego Respawn jest zdecydowany, aby nie dodawać solówek jako trybu w najbliższym czasie.