w

Jakie buffy i nerfy potwierdzono w 9 sezonie APEX Legends?

9. sezon APEX Legends nadchodzi. W grze szykują się pewne zmiany.

Reklama

Następny sezon APEX Legends powoli nadchodzi do gry. Respawn Entertainment zdążył potwierdzić już sporo wzmocnień i osłabień, które trafią do gry wraz z aktualizacją kończącą 8. epizod gry.

Jeden z zespołów deweloperów pracuje nad równowagą w grze i jak można zauważyć – ci szykują dla swojej społeczności pewnie zmiany.

Co zostanie wzmocnione, a co osłabione przez deweloperów?

Octane

Deweloperzy poinformowali już, że zamierzają nieco osłabić taktykę Octana, ale jednocześnie zapewnią mu niewielkie wzmocnienie, by wyrównywać jego przydatność w grze.

Respawn zamierza przyśpieszyć możliwość uleczania, ale jednocześnie „zwiększyć koszt zdrowia stymulatora”. Dzięki temu użycie stymulatora będzie niebezpieczną decyzją, gdyż będzie należało zrównoważyć kompromis między zdrowiem a szybkością.

Reklama

Lifeline

Lifeline, czyli APEX-owy medyk, ma zostać zarówno wzmocniony, jak i osłabiony. Głównym nerfem ma być pasywność Lifeline’a, która według deweloperów jest „frustrująca”. Osłabiona za to ma zostać jej superumiejętność, lecz Respawn nie poinformował dokładnie, co zamierza zmienić.

Loba

Deweloperzy prawdopodobnie zamierzają naprawić błędy, które uniemożliwiają Lobie lądowanie przez większość czasu. Zmianą, na którą można liczyć, jest szybszy czas animacji, dzięki czemu postać będzie mniej podatna na wchodzenie lub wychodzenie z teleportu.

Horizon

Respawn przyznało się, że nie było gotowe na tak znaczące osłabienie Horizon, dlatego kwestia ta jest rozwiązywana tak mozolnie. Mimo to wraz z sezonem 9. ostatecznie powinna zostać znerfiona, lecz nie ma co do tego pewności.

Fuse

Twórcy ujawnili, że Fuse jest zdecydowanie za słabą postacią, ponieważ ma zbyt niski współczynnik zwycięstw na wszystkich poziomach umiejętności. W związku z tym można się spodziewać, że zostanie on wzmocniony, jednak nie wiadomo, co dokładnie planują deweloperzy.

Te zmiany z pewnością wprowadzą do gry pewien powiew świeżości, a tym samym ustabilizują rozgrywkę. Respawn dba o stabilność w grze i sprawia, że niemal wszystkie postacie mają podobną ilość plusów i minusów. W chwili obecnej największym problemem wydaje się Fuse, jednak i dla niego szykują się pewne zmiany.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Apex Legends