w

Na czym polegają poszukiwania skarbu w piątym sezonie rozgrywek Apex Legends?

Do gry trafiły pakiety skarbu, które gracze mogą zdobywać w codziennych rozgrywkach.


Najnowsze wydarzenie, które będzie towarzyszyć graczom podczas całego sezonu piątego, może być początkowo trudne do zrozumienia. Twórcy postarali się, aby przez najbliższe miesiące w grze było różnorodnie i dzięki temu zachęcili oni naprawdę sporo graczy do powrotu na arenę. Na czym jednak polegają wszystkie nowe zadania?

Pierwsze zadanie sezonowe “Zniszczony duch”

Sezon piąty wprowadził do Apex Legends pierwsze zadanie, które będzie trwało przez cały sezon i polegało na zbieraniu pakietów skarbu.

Pakiety skarbu

W rozgrywkach przeciwko innym graczom można zdobyć pakiety skarbu (maksymalnie jeden dziennie). Każdy z nich może zawierać metale rzemieślnicze, PD przepustki bojowej, pakiety Apex, a w ciągu całego sezonu można zdobyć ich maksymalnie 45.

ZOBACZ – Prezentacja karnetu bojowego na 5 sezon w Apex Legends

Co piąty z nich pozwala również na rozegranie nowych cotygodniowych Łowów, będących kolejnym dodatkiem nowego sezonu, w których można zdobyć kolejny fragment artefaktu.

Cotygodniowe łowy

Przez dziewięć tygodni będą pojawiały się kolejne wyzwania, do których gracze będą mogli przyłączać się solo lub z oddziałem. Wybierając pierwszą z opcji, gracz otrzyma kilka automatycznych odrodzeń, a gracze, którzy zdecydują się na dobranie drużyny, będą musieli reanimować się nawzajem.

Celem łowów będzie wylądowanie na nocnej wersji mapy Kings Canyon, udanie się w wyznaczone miejsce i odzyskanie poszukiwanego fragmentu reliktu, a następnie powrócenie na statek.

Graczom zadanie będą utrudniały prowlery – stwory, które znajdują się już w grze i można przyjrzeć im się podczas prób Bloodhounda.

ZOBACZ – Prezentacja Loby w Apex Legends – dokładny opis umiejętności

Do łowów można przystąpić zawsze, ale nagrodzeni zostaną wyłącznie ci, którzy mieli je odblokowane. Nagrodami mają być zawieszki do broni, a także nowy rozdział historii “Zniszczonego ducha”.

Łowy można powtarzać dowolną ilość razy podczas trwania piątego sezonu, a jeśli gracz przegapił jedne z nich, to bez problemu może powrócić do nich po czasie.

Jeśli gracz ma zaległości w pakietach skarbu, może kupić je za 25 monet Apex. Niemożliwym jest jednak kupienie pakietów na zapas – przykładowo w pierwszym dniu sezonu można zakupić wyłącznie jeden pakiet, w drugi dzień dwa (jeśli na koncie nie ma żadnego pakietu) etc.