w

Jakie są pierwsze wrażenia z Battlefielda 2042 Beta? EA powinno rozważyć kolejne opóźnienie?

Pierwsze wrażenia z testów beta Battlefielda 2042. Społeczność nie jest optymistycznie nastawiona?


Testy beta Battlefielda 2042 ruszyły, natomiast gracze masowo zdecydowali się sprawdzić, co tym razem przygotowało dla nich EA Dice. Po niespodziewanym opóźnieniu, które spowodowało przesunięcie zarówno daty premiery, jak i testów beta, wreszcie nadszedł ten moment.

Z mediów społecznościowych można dowiedzieć się, że spora część społeczności nie jest optymistycznie nastawiona co do premiery BF-a. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Battlefield 2042 powinien mieć opóźnioną datę premiery?

Zapowiedzi Battlefielda 2042 były naprawdę ambitne i zdawały się być czymś zupełnie przełomowym, czego jeszcze nie było w branży gier komputerowych. Ogromne lobby, mieszczące 128. graczy na jednej planszy oraz emocjonująca walka graczy między sobą.

Wszystko to brzmiało naprawdę świetnie do momentu testów beta produkcji. Okazało się, że BF 2042 ma ogromne kłopoty z wydajnością, co objawia się poważnymi spadkami liczby klatek oraz problemami z grafiką.

Nawet gracze na wysokozaawansowanym sprzęcie komputerowym muszą borykać się z pewnymi zgryzami, związanymi z płynnością rozgrywki. Inną wadą jest odległość rysowania, która w opinii graczy kuleje nawet na podkręconych ustawieniach. W związku z tym trudno namierzyć przeciwnika, który jest oddalony o więcej, niż kilka metrów.

Społeczność nie jest zadowolona również z garści gotowych klas, które można dostosowywać podczas rozgrywki. Z każdą nową rundą klasy są resetowane i trzeba ponownie odbudowywać wyposażenie. Problem ten pojawia się także między odrodzeniami, co być może nie wydaje się być znaczącym problemem, lecz na pewno bardzo irytującym.

Gracze zgłaszają swoje niezadowolenie również w kwestii audio. Trudno jest usłyszeć odgłosy kroków, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dźwięki pojazdów są zdecydowanie zbyt głośne. Problematyczne okazały się być także elementy samego projektu Battlefielda 2042, gdyż chociażby HUD, a przede wszystkim poruszanie się po menu opcji, zmiana ekwipunku czy wybór specjalisty sprawiało pewne trudności.

Gra w chwili obecnej jest przesiąknięta negatywnymi opiniami i trudno znaleźć jakiekolwiek optymistyczne słowa na temat produkcji. Premiera gry ma mieć miejsce już 19 listopada, natomiast ilość błędów i ich waga jest naprawdę znacząca. Możliwe, że EA Dice nie zdąży się z nimi uporać i przez to konieczne będzie ogłoszenie kolejnego opóźnienia.