w

Activision zaczyna zdejmować z Youtube kanały promujące cheaty do COD Warzone

Bardzo możliwe, że Activision zaczyna prawdziwą walkę z cheateami.


Są dwa sposoby na pozbywanie się cheaterów z gier sieciowych. Jeden to oczywiście wprowadzenie dobrego antycheata, drugi to „ucięcie” deweloperów pracujących nad cheatami – coś takiego zrobił Riot przy League of Legends.

Wygląda na to, że Activision zaczyna prawdziwą walkę z osobami, które promują i tworzą cheaty do COD Warzone. Na Youtube usunięto masę filmów promujących cheaty.

COD Warzone i cheaterzy, czyli niekończąca się historia

W sieci pojawiły się informacje o tym, że wiele kanałów zawierających promocję cheatów do Call of Duty Warzone zostało zbanowanych. Faktycznie, wchodząc na podane filmy widać taki oto komunikat:

Czyli Activision zaczęło zgłaszać konkretne filmy i kanały. Pytanie, czy to oznacza jakąś większą aktywność w temacie walki z cheaterami, czy jest to po prostu jednorazowa akcja, której zadaniem jest ograniczenie tego typu materiałów.

Ostatnio COD Warzone ma ogromny problem z cheatami szczególnie na konsole. Oprogramowanie to jest niesamowicie zaawansowane i choć wykrywalne, to stanowi duże wyzwanie dla deweloperów.

To trochę, jak wyścig zbrojeń. Jeden program staje się wykrywalny, dzień później wychodzi jego nowa wersja, potem masowe bany i wielki powrót do cheatowania kilka dni później.

DołączObserwuj
Więcej z Call of Duty