w

Streamer COD Warzone przypadkowo pokazał cheaty na streamie, a potem było już tylko zabawniej

Jeden z aspirujących profesjonalnych graczy przypadkowo pokazał menu cheatów podczas streama. Ta sytuacja jest jednak o wiele zabawniejsza.


W przeszłości już kilkukrotnie streamerzy przypadkowo pokazywali na swoich transmisjach cheaty do Warzone. Mało kogo to już dziwi. Ten przypadek jest jednak szczególny, głównie ze względu na zachowanie i tłumaczenia gracza.

Widzowie “yyyunggg” zauważyli, że ten dość dziwnie celuje. Jego sposób poruszania się był nienaturalny, więc pojawiły się przypuszczenia, że po prostu cheatuje. Co było potem?

Cheater przyłapany na gorącym uczynku

“yyyunggg” z pewnością nie należy do najpopularniejszych streamerów, jego transmisje z CODa ogląda średnio kilkadziesiąt osób. Nie usprawiedliwia to jednak cheatowania. Co więcej, streamer oskarżał wprost innych o oszukiwanie.

Streamer, który bronił się nogami i rękami przed tym, że nie oszukuje, w pewnym momencie sam się wydał, przełączając ekran za pomocą skrótu klawiszowego alt+tab. Ewidentnie widać, że ma on możliwość patrzenia przez ściany.

Streamer początkowo się śmiał wspominając, że zadziałało to tylko na jego korzyść. Założył nowe konto na Twitchu (poprzednie zostało zbanowane) i zaczął grać już nie dla kilkudziesięciu osób, a dla około 2 tysięcy.

Twitch jednak nie toleruje pokazywania cheatów, więc i to konto zostało bardzo szybko zdjęte. Cheater był już tak wyszydzany, że postanowił usunąć się z internetu. Wszystkie jego konta zostały usunięte, włącznie z Twitterem.

Activision walczy z oszustami, efektem czego są ostatnie masowe fale banów. Problem w tym, że wiele wersji oprogramowania z aimbotami i innymi programami nadal pozostaje zupełnie niewykrywalnych.