w

Genshin Impact: Dlaczego bonus EM Sucrose nie działa u Kazuhy? Elemental Mastery wyjaśnione

Kazuha nie może używać bonusu Elemental Mastery Sucrose. Oto dlaczego.


Kazuha Kaedehara to nowa postać, która właśnie weszła do gry, w wersji 1.6. Mocno bazuje na Elemental Mastery, tworząc elementarne reakcje.

Sucrose, Anemo alchemiczka, używając swojego Elemental Skilla, zwiększa Elemental Mastery innych bohaterów z drużyny. Jednak jej E nie działa na Kazuhę. Co jest powodem?

Elemental Mastery

Dla przypomnienia, EM to atrybut, który zwiększa siłę reakcji żywiołów wytworzonych przez postać. Te reakcje to Vaporize, Melt, Overloaded, Superconduct, Electro-Charged, Burning, Shattered, Swirl, oraz Crystallize. Siła reakcji skaluje się na podstawie EM postaci, która zastosowała ostatni element wywołujący reakcję.

Skolidowane umiejetności

Jak napisano w najnowszych wiadomościach od deweloperów, Kazuha nie może otrzymać bonusu od Sucrose, aby uniknąć nieskończonego stackowania się bonusów w grze. Zostało to tak ustalone, ponieważ Kazuha posiada talent Poetics of Fuubutsu, który przyznaje całej drużynie boost do obrażeń elementarnych, będący proporcjonalny do jego EM. Używa to jednak jego podstawowych statystyk, nie uznając bonusu Sucrose, ponieważ przez to reakcja Swirl zostałaby nadużyta i znacząco zwiększona.

Czyli, w skrócie – Kazuha nie może korzystać z premii Sucrose, aby uniknąć stanu, kiedy postacie stają się zbyt potężne. Nie jest jednak powiedziane, że ten stan się utrzyma – MHY dużo eksperymentuje.