w

Liczenie wykonanych wishów w Genshin Impact? Już nigdy więcej. System losowania, pomocne narzędzia

Gracze od początku gry wykorzystywali stary, sprawdzony sposób na liczenie pity – ręczne podliczanie historii. Na szczęście już nie muszą.


System losowania jest istotną częścią Genshin Impact, darmowej gry RPG od miHoYo. Zasadniczo produkcja tego studia jest grą typu gacha – bazującą na losowości i prawdopodobieństwie w otrzymywaniu przedmiotów.

Chociaż GI daje graczom niektóre swoje postacie i broń za darmo, większość z nich należy zdobyć przez ich losowanie. Fani gry, którzy wydają prawdziwe pieniądze na losy, to sposób na zarobek miHoYo.

O co chodzi z systemem losowania?

W Genshin Impact stosowany jest system wishów (życzeń) dla każdego z trzech bannerów, a w nich – pity. Co to oznacza? Co 10 losów gwarantowana jest czterogwiazdkowa postać lub broń, a co 90 – pięciogwiazdkowa. Jeśli gracz dostanie bohatera/broń przed gwarantowanym jej wystąpieniem – pity się zeruje. Po przekroczeniu magicznej liczby 75, z każdym losem zwiększa się szansa na dostanie postaci pięciogwiazdkowej. Nazywamy to soft pity.

W grze występują również banery – miejsca do losowania, w których można zdobyć konkretne postacie ze zwiększoną szansą na ich wylosowanie. Zazwyczaj pierwszy baner to ten, który posiada najnowszych bohaterów i ich re-runy, drugi – nowe bronie, a trzeci jest banerem permanentnym. Oznacza to, że tam występują zawsze te same postacie oraz bronie i żadna z ich szans trafienia nie jest zwiększona.

Jak szybko policzyć pity?

Tradycyjnie

Sprawdzonym sposobem jest obliczenie losów, które wystąpiły po trafieniu ostatniego losu cztero- lub pięciogwiazdkowego. Aby to zrobić, po wybraniu opcji Wish w menu głównym, klikamy na History i liczymy losy w tabelce.

Genshin Wishes

Kolejnym, szybszym sposobem, jest wykorzystanie strony Genshin Wishes. Nie wymaga ona podawania loginu ani hasła. Jedyne co potrzebuje, to link, który powstaje po kliknięciu w Feedback w menu głównym. Generuje on 24-godzinny token, który strona wykorzystuje do szczegółowej analizy historii losowań gracza wraz z pity. Link ten wklejamy w okienko na stronie i z przyjemnością możemy przeglądać swoją historię losowań. Niestety możemy dostać go dostać tylko na komputerze, a na telefonie i PS4 jedynie przez aktywny event przeglądarkowy, taki jak niedawny Slime Paradise.

Strona pokazuje również zaawansowane statystyki, wraz z podziałem na banery.

Genshin Wish Export

Innym narzędziem, również często stosowanym, jest Genshin Wish Export, (link do pobrania tutaj). Po uruchomieniu pliku wykonywalnego, widocznego poniżej, oczom gracza pokaże się program, w którym najpierw należy zmienić język.

W celu zmiany języka wystarczy kliknąć na pole z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie na pasku listy rozwijanej, w pierwszym polu od góry wybrać English.

Po tym można wyjść do ekranu głównego, a następnie z uruchomioną grą na tabelce History losowań, kliknąć niebieskie pole Update w lewym górnym rogu.

Po załadowaniu się wszystkich informacji naszym oczom ukażą się te dotyczące życzeń oraz diagramy je obrazujące, a także pokazujące, które jest to losowanie.

Jak widać, istnieje kilka sprawdzonych narzędzi, które pokażą nam dane o naszych losach bez jakichkolwiek obaw o nasze konto czy o podawanie poufnych danych. Narzędzia takie jak Genshin Wishes czy Genshin Wish Export znacząco ułatwiają życie przeciętnego gracza.

DołączObserwuj
Więcej z Genshin Impact