w

5 gier podobnych do GTA V, ale z lepszą grafiką, które według graczy warto wypróbować

Pięć gier, które są podobne do GTA 5, ale mają przyjemniejszą w odbiorze grafikę.


Grand Theft Auto 5 jest pionerem swojego gatunku. Nie dziwi więc fakt, iż wielu graczy szuka tytułów podobnych do GTA i dla kogoś niewtajemniczonego w gry komputerowe może być to dość trudne. Mimo to, istnieje kilka takich, które nie tylko przypominają swoim gameplayem kultową serię Rockstara, ale cieszą się zdecydowanie lepszą grafiką.

Jakie gry możemy wpisać w gatunek GTA 5?

Mafia: Edycja ostateczna

Tytuł wydany dopiero kilka tygodni temu, będący remakem Mafii z 2002 roku. Produkcja łączy w sobie nie tylko wspaniałą i wciągającą fabułę, która w prosty sposób pozwala graczowi postawić się na miejscu głównego bohatera, ale również niezłą grafikę. Gra wyprodukowana przez Hangar 13 jest pozycją pod wieloma względami podobną do Grand Theft Auto, lecz miejsce akacji dzieje się w  nieco wcześniejszych czasach.

Just Cause 4

Seria Just Cause wykreowała dla siebie niszę w branży gier, ponieważ jej twórcy – Avalanche – szybko zorientowali się, czego nie udało się wielu grom z otwartym światem. Just Cause nigdy nie miało rywalizować z GTA, jednak porównując oba tytuły, JC4 przoduje w zapożyczaniu kluczowych podstaw gatunku otwartego świata i budowaniu na nich w znacznie bardziej kreatywny sposób.

Gra nie tylko zachęca użytkowników do chaotycznej zabawy, ale także nagradza ich za to. Otoczenie, w którym możemy zniszczyć dosłownie wszystko, swoboda przemierzania i ogrom otwartego świata przyczyniają się do szaleństwa, jakim jest Just Cause 4.

Just Cause 4 [XO] PL - games4you

Red Dead Redemption II

Ta produkcja również została stworzona przez Rockstara, dlatego jeszcze łatwiej doszukiwać się w niej podobieństw. Autorzy osadzili ten tytuł w czasach amerykańskich kowbojów, a mimo to, gracze GTA z pewnością odnajdą się w tej grze. Znakomity western z otwartym światem szybko okrzyknięto najlepszym tytułem w tym gatunku i od tamtej pory jest uwielbiany przez społeczność.

Jeśli chodzi o grafikę Red Dead Redemption II, to tytuł jest niezwykle szczery i trafia we właściwe nuty emocjonalne w wielu momentach swojej historii.

Watch Dogs 2

Watch Dogs to prawdopodobnie najbardziej głośna historia “comebacku” wśród współczesnych gier wideo po tym, jak pierwsza z tej serii nie miała dobrego początku. W połączeniu z problemami, takimi jak ogromna degradacja grafiki, Watch Dogs był tytułem, która miała śmiałe pomysły, ale nie była w stanie zdobyć fanów tak, jak oczekiwano.

W rezultacie sequel nie był w stanie wzbudzić wielu oczekiwań ze strony widzów i został wydany przez fanów z chłodnym przyjęciem. Z drugiej strony krytycy szybko pochwalili Watch Dogs 2 za niezwykle dobrze wykonany otwarty świat i twórcze możliwości wyboru.

Ubisoft o grafice Watch Dogs 2. Co zamierzają poprawić?

Yakuza 0

Yakuza należąca do Segi jest może nie tak popularną, jednak bardzo dobrą serią gier komputerowych w tym gatunku. W perfekcyjny sposób łączy w sobie odpowiednią ilość dramatu i humoru. Dodatkowo tytuł szczyci się być może najlepszym systemem walki, jaki można spotkać we współczesnych grach.