w

Dlaczego Rockstar musi sprężać się z GTA 6? Były szef Rockstara właśnie zebrał 42 miliony dolarów

Były szef Rockstar zebrał 42 miliony dolarów na stworzenie nadchodzącego rywala GTA 6.


Grand Theft Auto 6 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier, która jeszcze nawet nie została oficjalnie zapowiedziana przez deweloperów. Rockstar będzie musiał pośpieszyć się ze swoją produkcją, gdyż już niebawem może wyrosnąć jej nieoczekiwana konkurencja.

Jeden z byłych szefów Rockstara, Leslie Benzies, odszedł z Take-Two już w 2016 roku, a następnie założył własne studio deweloperskie. Jego celem jest stworzenie zdecydowanie lepszej konkurencji dla GTA.

Benzies ma dużą wiedzę o produktach Rockstara i GTA, dlatego jego produkt może być zagrożeniem

Tytuł Benziesa ma nosić nazwę Everywhere. Według najnowszego raportu The Telegraph inwestycja została zabezpieczona przez wiele firm na wartość 42 milionów dolarów. Jedną z marek zaangażowanych w produkcję ma być Netease, czyli chińska firma znana z serii Westward Journey. Marka z Azji współpracowała również z Activision Blizzard przy wydaniu Overwatcha.

Co ciekawe, Benzies ściągnął do swojej firmy 150 deweloperów, z czego część, to osoby pracujące w przeszłości przy Grand Theft Auto.

Póki co, niestety nie wiadomo, jak będzie wyglądał tytuł i czym będzie różnił się od GTA. Mimo to, nazwisko Benziesa jest naprawdę doceniane i gracze mogą spodziewać się czegoś naprawdę dużego.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z GTA